Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.01.2018

oblačno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah lahko nastane kratkotrajna megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, v alpskih dolinah do -8, ob morju okoli 2.
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
4°C | 11°C
nedelja, 28.01.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
8°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Prostovoljstvo

Prostovoljci so čistili okolje


PROSTOVOLJSTVO

| |
13.04.2015      12:04
A A

Prostovoljci so čistili okolje


Log - Dragomer, 11. april 2015 – Prostovoljci z Loga, Lukovice in iz Dragomerja so se na sončen pomladni dan pridružili čistilni akciji v Občini Log - Dragomer. Povedali so nam, da je v naseljih odpadkov vsako leto manj, kritično je le ob regionalki.


Prostovoljci v športnem parku na Logu
Prostovoljci v športnem parku na Logu
Deli:

Občina Log - Dragomer je tudi letos nadaljevala dolgoletno tradicijo organiziranja spomladanskih čistilnih akcij; akcijo je pripravila v sodelovanju z društvi. Skupine prostovoljcev in člani društev so se dopoldne zbrali pred gasilskim domom v Dragomerju, kjer je za koordinacijo poskrbel Blaž Rupnik, in v športnem parku na Logu, kjer sta za organizacijo dela skrbela Marjan Trček in Pavla Prah iz Odbora za ohranjanje kulturne dediščine. Prostovoljcem so razdelili vreče za koristne in nekoristne odpadke, jih opremili z rokavicami, jim povedali, kako bo potekala čistilna akcija, ter jim dodelili območja čiščenja.
Udeležba je bila tokrat nekoliko slabša kot v preteklem letu, znova pa smo na terenu opazili prostovoljce, ki se teh akcij udeležujejo vsako leto. Ti so nam v pogovoru zaupali, da so tovrstne akcije priložnost, da nekaj dobrega naredijo tako za skupnost kot za naravo in se med seboj družijo. Tudi letos je šlo organizatorjem na roko vreme, ki je bilo resnično prijetno, tako da so se ta dan številni občani podali v naravo ter tako združili koristno s prijetnim. Na Logu so se akciji pridružili le odrasli, medtem ko so Dragomerčani in Lukovičani na akcijo pripeljali tudi svoje otroke ter tako poskrbeli za zgodnje okoljsko ozaveščanje.
Prostovoljci so odpadke odstranjevali praktično na celotnem območju občine. Koordinatorja sta delo organizirala tako, da so prostovoljci čistili območja ob prometnicah, na javnih površinah in zelenicah, podali so se tudi na Barje, travnike ter rob gozda, čistili pa so še struge vodotokov.
Pridne roke prostovoljcev so hitro napolnile vreče z odpadki, ki pa jih je bilo letos nekoliko manj. Kot smo izvedeli, je v naravi vsako leto manj odpadkov, k čemur zagotovo pripomorejo vsakoletne čistilne akcije. Medtem ko so prostovoljci leta 2010 iz okolja odstranili skoraj šest ton odpadkov, je bila ta številka letos nekajkrat nižja. Na Komunalnem podjetju Vrhnika so nam pojasnili, da so prostovoljci letos iz narave odstranili 940 kilogramov odpadkov, od tega 295 kilogramov mešanih komunalnih odpadkov, 270 kilogramov embalaže in 375 kilogramov kosovnih odpadkov, med njimi nekaj gum in večjih kosov lesa. Občani, ki smo jih srečevali na terenu, so nam povedali, da v naselju ni veliko odpadkov, saj jih zavedni občani po eni strani pobirajo že med letom, po drugi strani pa ljudje odpadkov ne odmetavajo tam, kjer bi jih lahko drugi videli. Povsem drugače pa je na bolj odmaknjenih krajih, kjer je v okolju še vedno veliko odpadkov, a vseeno manj kot v preteklih letih. Kritično je le ob regionalni cesti, kjer so prostovoljci odpadke pobirali skorajda na vsakem koraku. Deloma te odpadke iz svojih jeklenih konjičkov odmetavajo vozniki, kar nekaj odpadkov pa je po gradnji kolesarskih poti in pločnikov ostalo tudi za gradbinci.
Ob koncu akcije so se prostovoljci zbrali v dragomerskem gasilskem domu, kjer so se družili ob okrepčilni malici.

V. L.

Foto: V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.01.2018
Danes ni dogodkov.
28.01.2018 | Družabni dogodki
11. srečanje pri Svetem Pavlu na Vrhniki

Bodite prvi pri oddaji mnenja.