Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 11h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Prioriteta LAS Barje z zaledjem bodo skupni ......


NOVICE

| |
15.02.2016      19:14
A A

Prioriteta LAS Barje z zaledjem bodo skupni projekti občin


Občina Log - Dragomer še naprej ostaja članica evropsko sofinancirane Lokalne akcijske skupine (LAS) Barje z zaledjem. V novem programskem obdobju 2014–2020 bo na razpolago 1,5 milijona evrov sredstev. Kot nam je zaupal ustanovni predsednik LAS- župan Miran Stanovnik, naj bi prednost dobili medobčinski projekti.


Deli:

Občina Log - Dragomer je v preteklem obdobju v okviru LAS Barje z zaledjem počrpala kar nekaj evropskega denarja. Skupna vrednost projektov v obdobju med leti 2008 in 2015 je bila dobrih 208 tisoč evrov, od tega je občina v okviru programa Leader pridobila skoraj 85 tisočakov oziroma 42-odstotno sofinanciranje. S tem denarjem je bila tako na primer prenovljena kotlovnica v osnovni šoli, energetsko so sanirali vrtec in postavili otroški igrišči v Dragomerju in Jordanovem kotu ter obnovili tla telovadnice v osnovni šoli. Tudi v novem programskem obdobju občinska uprava računa na denar iz Evrope, tokrat pa naj bi bilo za vse projekte skupaj na voljo okoli 1,5 milijona evrov sredstev.
Kot smo izvedeli, lahko v novem programskem obdobju na podlagi priporočil EU pristop Leader prevzamejo tudi drugi evropski skladi. Preimenoval se je v lokalni razvoj, ki ga vodi skupnost (CLLD). Vanj sta se poleg kmetijskega vključila še ribiški in regionalni sklad. Ustanovni predsednik LAS je v novem mandatu log-dragomerski župan, ki pravi, da bo v novem programskem obdobju potrebno dati največ poudarka skupnim, medobčinskim projektom, s katerimi bodo konkurirali na razpisih. »Kot ustanovni predsednik bom zagovarjal in dajal prednost povezovanju barjanskih občin z zaledjem. Na razpolago je poldrugi milijon sredstev, ki se jih bo razporejalo glede na prioritete,« je povedal Stanovnik in dodal, da je Lokalna akcijska skupina v novembru organizirala pet delavnic, ki so bile podlaga za pripravo strategije razvoja na območju občin Borovnica, Brezovica, Dobrova - Polhov Gradec, Horjul, Log - Dragomer in Vrhnika. Zaključki delavnic so bili podlaga za oblikovanje ukrepov v strategiji in javnega razpisa za sofinanciranje projektov na področju razvoja podeželja v obdobju 2015–2020. »Strategija je že usklajena in je že šla naprej. Zdaj pričakujemo odgovore višjih instanc in upam, da bomo lahko čim prej začeli s projekti, ki so vezani na razvoj podeželja. S tem namenom sem že opravil sestanek z vršilcem dolžnosti direktorja Krajinskega parka Ljubljansko barje Janezom Kastelicem, ki ni naravnan samo v prepovedi na območju Ljubljanskega barja, temveč tudi v razvoj na področju kmetijstva, gospodarstva in turizma,« še zaključuje Stanovnik.

 

V. L.
Foto: www.lasbarje.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!