Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.01.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Severni veter se bo v drugem delu noči polegel. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -1, ob morju malo nad 0 °C.
-1°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-1°C | 6°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 10°C
Opozorila
Nedelja, 21.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
6°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Predstavitev dosedanjih aktivnosti za ......


NOVICE

| |
13.08.2015      20:35
A A

Predstavitev dosedanjih aktivnosti za izdelavo strategije razvoja Občine Log - Dragomer


Za številen obisk na predstavitvi 29. junija 2015 – čez sto vas je bilo – se vam, dragi občani, iskreno zahvaljujem. Prav tako se vsem zahvaljujem za komentarje, ki so prispevali k osvetlitvi problematike, in konstruktivne pripombe, ki jih bomo vsekakor upoštevali.


Deli:

Občinska uprava se je v začetku leta 2015 odzvala na eno od prioritetnih potreb občanov in prevzela odgovornost za izdelavo strategije razvoja Občine Log - Dragomer. Župan je organizacijo in izvedbo procesa zaupal delovni skupini, ta pa je v vodenje in koordinacijo aktivnosti vključila zunanjega izvajalca oziroma mentorja, s pomočjo katerega bomo prišli do ustrezne vsebine in dokumenta bolj kakovostno, z manj tveganja in hitreje kot samostojno. Pri tem pa je dodatna korist, ki jo pričakujemo od mentorske pomoči, da bomo za oblikovanje in izvajanje strategije usposobili predstavnike občinske uprave in občane.

V delovni skupini verjamemo in vseskozi zagovarjamo stališče, da je strategija vsebinsko najboljša, če jo naredijo občani. Dobro se tudi zavedamo, da idealne strategije, ki bi v popolnosti odsevala želje vseh naših občanov, letos ne bomo mogli narediti, saj bi za proces izdelave takšne, idealne strategije po nekaterih ocenah potrebovali najmanj leto in pol. Ker pa se nam z izdelavo strategije upravičeno mudi, med drugim jo potrebujemo tudi kot osnovo za izdelavo občinskih proračunov za naslednja leta, smo z vsebinskimi aktivnostmi, pri katerih sodelujejo občani, začeli že v poletnem času. Če se bo izkazalo, da bi bil zaradi dopustov odziv občanov nezadosten, bomo to vsekakor poskusili nadoknaditi jeseni.

Prepričani smo, da nam bo skupaj z občani in zunanjim izvajalcem strategije kljub časovni omejitvi uspelo narediti prvi in pravi korak v smeri idealne strategije. Na dveh delavnicah in v anketi bodo občani lahko prispevali svoja mnenja, zunanji izvajalec pa nam bo na osnovi teh mnenj in analize obstoječega stanja v občini predložil osnutek strategije. Tako izdelana strategija bo predstavljala prvi tovrstni dokument Občine Log - Dragomer, ki ga bomo v prihodnje dopolnjevali in izboljševali. V občinski upravi bomo podpirali delo vseh tistih občanov, ki se bodo zavzemali za izboljšanje strategije razvoja naše občine, zato pozdravljamo in smo hvaležni tudi za predlog Darijana Novaka in vseh tistih občanov, ki so že izrazili pripravljenost nadaljevati izdelavo idealne strategije.

Verjamem, da naši občani že dalj časa vedo, da strategijo dolgoročnega razvoja Občine Log - Dragomer potrebujemo. Hkrati občani sami najbolje poznajo problematiko v naši občini, zato sem prepričan, da se bodo intenzivno, aktivno in dobronamerno vključili v proces izdelave strategije. Tako bo strategija nastala s pomočjo občanov, po meri občanov in za občane oziroma bo "občanska" in ne občinska. Postala bo dokument, s katerim bomo občani pokazali, kakšno Občino Log - Dragomer si želimo.


Simon Strgar, podžupan
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!