Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pot v šolo bo bolj varna


NOVICE

| |
31.08.2016      17:23
A A

Pot v šolo bo bolj varna


Občina Log - Dragomer je na Šolski in Dragomerški cesti postavila pet montažnih "ležečih policistov", na novo pa so po občini pobarvali še vse zbledele talne cestne oznake. Po načrtu sveta za preventivo in varnost (SPV) v cestnem prometu bodo na različna mesta namestili preventivne table Vi vozite, še bolj poostreno pa bosta hitrost vozil v občini merila tudi medobčinsko redarstvo (MIRED) in policija.


Deli:

Občina Log - Dragomer je začela z izvajanjem ukrepov za večjo varnost šolarjev ter drugih pešcev in kolesarjev na občinskih cestah. Priporočila so pripravili pripravljavci prometne študije, ki jo je potrdil občinski svet, zeleno luč pa so ji dali tudi člani SPV. Eden izmed prvih ukrepov, ki ga je med drugim predlagala tudi civilna iniciativa, je bil postavitev montažnih "ležečih policistov". Tri so namestili na Dragomerško cesto, dva pa bosta upočasnila vozila na Šolski cesti. Kot nam je povedal župan Miran Stanovnik so bile lokacije skrbno izbrane: »Treba je bilo narediti študijo, sedeti s stroko, šolo ter civilno iniciativo in rezultat vseh teh usklajevanj so ti 'ležeči policaji'.« V prihodnosti bodo na podlagi rezultatov, ki jih bodo prinesle te testno postavljene cestne ovire, po občini postavili dodatne. Izvajali pa bodo tudi druge ukrepe, ki bodo pripomogli k večji varnosti v prometu. »Po planu, določenem s SPV, ki nam pomaga  in svetuje na področju varnosti v prometu, bomo po občini nameščali dve preventivni radarski tabli,« je povedala Špela Blažič iz občinske uprave, ki je dodala, da so bile med poletjem pobarvane tudi vse talne oznake, ki so zdaj bolj opazne. 
Za varnost na cestah bodo skrbeli tudi redarji, ki bodo merili hitrost vozil v naselju. Kot nam je povedala Blažičeva MIRED načrtuje okrepitev svojih aktivnosti: »Po navodilu sveta za preventivo in varnost v cestnem prometu ter civilne iniciative, ki je izjemno aktivna in zahteva konkretne ukrepe, smo policijo in medobčinske redarje pozvali k še večji aktivnosti. MIRED ima v načrtu nabavo novega mobilnega radarja, s katerim bodo prehitre voznike lovili na najbolj nevarnih odsekih.« Sicer pa je osnovna šola skupaj s SPV in občinsko upravo pripravila načrta varnih šolskih poti. Ta je pripravljen v skladu s smernicami agencije za varnost prometa. Na karti, ki je dodana občinskemu geografskemu informacijskemu sistemu, so označeni varni in nevarni odseki. Zelo dejavni so bili  člani SPV tudi pri načrtovanju novih varnih poti. »Treba bo urediti zemljiške razmere z lastniki ter nato urediti varne poti,« je prve korake na tem področju opisala Špela Blažič.

 

V. L.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!