Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno, ponekod v severovzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Pihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, ki bo ponehal zvečer in v noči na sredo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do okoli 19 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Torek, 24.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Podelili šest priznanj


NOVICE

| |
15.06.2014      15:52
A A

Podelili šest priznanj


Občina Log - Dragomer je na proslavi ob občinskem prazniku že šestič podelila občinska priznanja. Prejemnika najvišjega priznanja, grba občine, Petra Mausarja, in prejemnike priznanja Občine Log - Dragomer, Alojzijo Šarabon, Drago Davidkovo in Stojča Taseva, je podprl tudi občinski svet. Na predlog župana pa sta priznanji župana tokrat dobili Prostovoljno gasilsko društvo Log in Prostovoljno gasilsko društvo Dragomer - Lukovica.


Deli:

Priznanje grb občine: PETER MAUSAR

Peter Mausar je priznanje dobil za dolgoletno predsedstvo Krajevni skupnosti Dragomer - Lukovica ter dolgoletno članstvo v Občinskem svetu Občine Vrhnika in Občinskem svetu Občine Log - Dragomer. Mausar je bil dva mandata predsednik Krajevne skupnosti Dragomer - Lukovica in štiri mandate občinski svetnik, od tega tri v Občini Vrhnika in en mandat v Občini Log - Dragomer. Za ustanovitev Občine Log - Dragomer se je zavzemal že od leta 1994, leta 2006 pa je aktivno sodeloval pri njeni ustanovitvi. Peter je ljubitelj demokracije, demokratičnega načina odločanja, spoštovanja dostojanstva vsakega posameznika in pravice do izražanja lastnega mnenja.

Ob tej priložnosti je povedal: "Priznanje, ki sem ga danes dobil, je zame velika čast in presenečenje obenem. Vse moje delo, za katero sem dobil priznanje, ne bi bilo mogoče brez vas, zahvaljujem se vam, da ste mi omogočili, da sem to delo lahko opravljal. Vedno sem hotel biti povezovalen, čim več dobrega narediti za kraj, včasih mi je to uspelo, včasih tudi ne."

 

Priznanje Občine Log - Dragomer: DRAGA DAVIDKOVA, ALOJZIJA ŠARABON in STOJČO TASEV

Draga Davidkova je priznanje prejela za dolgoletno družbeno aktivnost v Osnovni šoli Log - Dragomer in društveno aktivnost v Občini Log - Dragomer. Draga Davidkova je na Osnovni šoli Log - Dragomer sodelovala pri organizaciji izvenšolskih dejavnosti, kot so prireditve, razstave, likovni natečaji, delavnice, kolonije, dobrodelne akcije, sodelovanje v žirijah, sodelovanje na sejmih in podobno. Med letoma 1982 in 1990 je sodelovala na dogodkih, ki jih je organiziralo šolsko kulturno-umetniško društvo pod vodstvom Minke Racman. Bila je tudi ena od pobudnic in soustanoviteljic KUD Kosec, v katerem še danes dejavno sodeluje. Ena vidnejših razstav za kraj je bila leta 2008, na kateri je sodelovalo več ustvarjalcev, med njimi tudi Draga Davidkova. Njeno ustvarjalno delo je pomemben prispevek k širjenju kulture v kraju.

Ob tej priložnosti je povedala: "Rada bi se zahvalila za veličastno priznanje s strani občinskega sveta, rada bi se zahvalila vsem svojim sodelavcem, tako v okviru šole kot kulturnega društva, in vsem posameznikom – najlepša hvala. Vesela sem, da sem bila opažena za stvari, ki jih delam na področju kulture oziroma kulture v našem kraju."

 

Alojzija Šarabon je priznanje prejela za dolgoletno družbeno aktivnost v Osnovni šoli Log - Dragomer in društveno aktivnost v Občini Log - Dragomer. Alojzija Šarabon je bila med pobudniki za ustanovitev Kulturno-umetniškega društva Kosec. Od leta 2008 dejavno sodeluje na področju družbenih dejavnosti. Tudi kot učiteljica v Osnovni šoli Log - Dragomer je sodelovala in povezovala delovanje društva z osnovno šolo. Vsa ta leta je z veliko dobre volje, navdušenjem in veseljem sodelovala pri organizaciji prireditev in proslav v okviru KUD Kosec.

 

Stojčo Tasev je priznanje prejel za uspešno koordiniranje civilne pobude za sosesko Dragomer - Polane in ohranitev poštne enote na Logu. Stojčo Tasev od ustanovitve Občine Log - Dragomer dejavno sodeluje pri prenašanju idej in mnenj od občanov do občinske uprave in občinskega sveta. Bil je koordinator dveh civilnih iniciativ. Znan je po tem, da mu ni škoda lastnega časa, ko gre za interes širše skupnosti, da je zato pripravljen obiskati vse hiše v kraju in da njegovo mnenje vedno sloni na dokazljivih argumentih.

Ob tej priložnosti je povedal: "Najlepša hvala za to priznanje, ki mi ga je podelil občinski svet oziroma občina. To priznanje sprejmem kot priznanje vsem vam, spoštovane občanke in občani. Brez vašega konstruktivnega in vzajemnega sodelovanja mi ne bi uspelo izpeljati te aktivnosti v skupno dobro vsem nam. Zahvaljujem se vam, članom odborov, ki so sodelovali, občinski upravi, občinskemu svetu – najlepša hvala. Cilj vsega je, da občani in občanke občini oziroma županu in občinski upravi dokažemo, da lahko tudi mi, občani nekaj naredimo za občino, kar so radi sprejeli. Upam, da bodo tudi bodoči župani in občinska uprava spoštovali mnenje, videli, da resno mislimo; mi se bomo trudili, da bomo ohranili našo skupno občino."

 

Priznanje župana Občine Log - Dragomer: PGD Log in PGD Dragomer - Lukovica

Obe prostovoljni gasilski društvi sta priznanje župana prejeli za izjemne zasluge pri preventivnem ukrepanju in odpravljanju posledic ledene ujme februarja 2014.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!