Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami in nevihtami. Ob morju bo pihal jugo, zvečer pa bo zapihal okrepljen severozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 26, v južnih krajih do 30 stopinj C.
20°C | 26°C
torek, 25.07.2017
17°C | 28°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 26°C
petek, 28.07.2017
14°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 14h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Na obali bo zvečer ob prehodu hladne fronte zapihal okrepljen severozahodnik.
20°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Počastili dan državnosti


NOVICE

| |
26.06.2014      8:46
A A

Počastili dan državnosti


Dragomer, 25. junij 2014 – Območno združenje veteranov za Slovenijo Log - Dragomer - Lukovica je pri lipi samostojnosti pripravilo proslavo v počastitev praznika.


Deli:

Dogodek so zaznamovali s himno in simbolnim veteranskim dejanjem, ki ponazarja vrednote združevanja in veteranske organizacije. Nato pa je pred občinstvo stopil še župan Mladen Sumina, ki je razmišljal o pomenu praznika ter trenutnih razmerah v državi: "Nekoliko malodušja je v državi, ravno glede na razmere, v katerih smo. Obeti pred 23 leti so bili lepi, sprejeli smo jih z odprtimi rokami. Se pa danes marsikdo sprašuje, kdo je to državo, ki smo si jo priborili, pripeljal do tega, da danes skorajda dvajset odstotkov oziroma 300.000 ljudi v Sloveniji išče pomoč v dobrodelnih organizacijah. Da je še nekajkrat toliko, ne vem, 600 tisoč ali 700 tisoč ljudi, ki iščejo takšno ali drugačno socialno pomoč." V nadaljevanju je povedal, da je ponosen, da je bil dva mandata župan v občini, ki v tem pogledu pozitivno izstopa, omenil je podpovprečno nezaposlenost in nizko število prejemnikov socialne pomoči ter nato pohvalil množično udeležbo občanov na občinskih prireditvah. Tudi na tokratni prireditvi so poskrbeli za prijeten kulturni program, v katerem je nastopil trio Lilijana, Jože in Emilija.

 

V. L.

Foto: V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!