Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.01.2018

jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, proti jutru lahko v severovzhodni Sloveniji pade kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 1, ob morju okoli 3 °C.
-1°C | 10°C
četrtek, 25.01.2018
0°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
6°C | 11°C
Opozorila
Ponedeljek, 22.1.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Počastili dan državnosti


NOVICE

| |
26.06.2014      8:46
A A

Počastili dan državnosti


Dragomer, 25. junij 2014 – Območno združenje veteranov za Slovenijo Log - Dragomer - Lukovica je pri lipi samostojnosti pripravilo proslavo v počastitev praznika.


Deli:

Dogodek so zaznamovali s himno in simbolnim veteranskim dejanjem, ki ponazarja vrednote združevanja in veteranske organizacije. Nato pa je pred občinstvo stopil še župan Mladen Sumina, ki je razmišljal o pomenu praznika ter trenutnih razmerah v državi: "Nekoliko malodušja je v državi, ravno glede na razmere, v katerih smo. Obeti pred 23 leti so bili lepi, sprejeli smo jih z odprtimi rokami. Se pa danes marsikdo sprašuje, kdo je to državo, ki smo si jo priborili, pripeljal do tega, da danes skorajda dvajset odstotkov oziroma 300.000 ljudi v Sloveniji išče pomoč v dobrodelnih organizacijah. Da je še nekajkrat toliko, ne vem, 600 tisoč ali 700 tisoč ljudi, ki iščejo takšno ali drugačno socialno pomoč." V nadaljevanju je povedal, da je ponosen, da je bil dva mandata župan v občini, ki v tem pogledu pozitivno izstopa, omenil je podpovprečno nezaposlenost in nizko število prejemnikov socialne pomoči ter nato pohvalil množično udeležbo občanov na občinskih prireditvah. Tudi na tokratni prireditvi so poskrbeli za prijeten kulturni program, v katerem je nastopil trio Lilijana, Jože in Emilija.

 

V. L.

Foto: V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!