Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Od 5. aprila dalje v Občini Log - Dragomer ......


NOVICE

| |
24.03.2016      10:48
A A

Od 5. aprila dalje v Občini Log - Dragomer stalna torkova tržnica


Na stojnicah vsaj dvanajstih ponudnikov boste vsak torek med 15. in 18. uro lahko izbirali med bogato ponudbo lokalno pridelane sezonske zelenjave, domačimi kokošjimi jajci, mlekom in mlečnimi izdelki, jagodičevjem, medenimi izdelki, moko in eko predelano zelenjavo. Premamili vas bodo domač kruh iz krušne peči ter drugi pekovski izdelki, kraški teran, izdelki iz konoplje, eko čaji, sveža in vložena jajčka japonskih prepelic, pa tudi zelišča, sirupi in balkonsko cvetje. Tržnica bo začela obratovati 5. aprila.


Deli:

Dolgoletne želje po vzpostavitvi lastne lokalne tržnice postajajo resničnost. Prvi torek v aprilu bo poskusno začela obratovati tržnica, ki bo predstavljala osrednji prostor srečevanja ponudbe in povpraševanja po lokalno pridelani, zdravi hrani. Občina Log - Dragomer se bo tako pridružila globalnemu trendu samooskrbe in samozadostnosti, ki predstavlja pomemben segment trajnostnega razvoja lokalnih skupnosti. Pobudniki tržnice so prepričani, da bo kljub temu, da tovrstni tržnici delujeta tudi na Vrhniki in Brezovici, za nakup kakovostne lokalno pridelane hrane dovolj zanimanja.

Kupci se boste lahko sprehodili in nakupovali na bogato obloženih strojnicah, ki jih bodo postavili na asfaltno ploščad v športnem parku na Logu. Izbirali boste lahko med različno sezonsko zelenjavo, jajci, mlekom in mlečnimi izdelki, sadjem, medom, kruhom, zelišči ter številnimi drugimi izdelki. Ponudbo bodo kmalu obogatili še z dopolnilnim programom (npr. predstavitvami lokalnih društev, glasbenimi nastopi, delavnicami za otroke, degustacijami hrane in pijače) in s sejemskimi dogodki, ki bodo predvidoma potekali ob sobotah dopoldan v Dragomerju.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!