Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
torek, 26.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
17°C | 32°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 30°C
petek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Od 5. aprila dalje v Občini Log - Dragomer ......


NOVICE

| |
24.03.2016      10:48
A A

Od 5. aprila dalje v Občini Log - Dragomer stalna torkova tržnica


Na stojnicah vsaj dvanajstih ponudnikov boste vsak torek med 15. in 18. uro lahko izbirali med bogato ponudbo lokalno pridelane sezonske zelenjave, domačimi kokošjimi jajci, mlekom in mlečnimi izdelki, jagodičevjem, medenimi izdelki, moko in eko predelano zelenjavo. Premamili vas bodo domač kruh iz krušne peči ter drugi pekovski izdelki, kraški teran, izdelki iz konoplje, eko čaji, sveža in vložena jajčka japonskih prepelic, pa tudi zelišča, sirupi in balkonsko cvetje. Tržnica bo začela obratovati 5. aprila.


Deli:

Dolgoletne želje po vzpostavitvi lastne lokalne tržnice postajajo resničnost. Prvi torek v aprilu bo poskusno začela obratovati tržnica, ki bo predstavljala osrednji prostor srečevanja ponudbe in povpraševanja po lokalno pridelani, zdravi hrani. Občina Log - Dragomer se bo tako pridružila globalnemu trendu samooskrbe in samozadostnosti, ki predstavlja pomemben segment trajnostnega razvoja lokalnih skupnosti. Pobudniki tržnice so prepričani, da bo kljub temu, da tovrstni tržnici delujeta tudi na Vrhniki in Brezovici, za nakup kakovostne lokalno pridelane hrane dovolj zanimanja.

Kupci se boste lahko sprehodili in nakupovali na bogato obloženih strojnicah, ki jih bodo postavili na asfaltno ploščad v športnem parku na Logu. Izbirali boste lahko med različno sezonsko zelenjavo, jajci, mlekom in mlečnimi izdelki, sadjem, medom, kruhom, zelišči ter številnimi drugimi izdelki. Ponudbo bodo kmalu obogatili še z dopolnilnim programom (npr. predstavitvami lokalnih društev, glasbenimi nastopi, delavnicami za otroke, degustacijami hrane in pijače) in s sejemskimi dogodki, ki bodo predvidoma potekali ob sobotah dopoldan v Dragomerju.

 

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!