Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno. Drugod bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Svetniki aktivni tudi med prazniki


OBČINSKE

| |
14.01.2015      15:18
A A

Svetniki aktivni tudi med prazniki


V decembrski številki Našega časopisa smo občinski svetniki nakazali smer našega delovanja v tokratnem sklicu. Na to se je odzval tudi župan g. Stanovnik, ki je predlagal ustanovitev delovne skupine za postavitev smernic Strategije razvoja Občine Log - Dragomer.


Deli:

Še več, svetniki smo mu pripravljeni pomagati tudi pri realnem predlogu proračuna in zagonu največjega infrastrukturnega projekta Občine, čistilne naprave s kanalizacijo. Podžupan g. Strgar je postavil rok za predlaganje članov delovnih skupin v čas med 24. in 31. decembrom, kar je vsaj neobičajno, vendar smo z veliko mero konstruktivnosti tudi to zmogli.

Praznični čas verjetno tudi ni bil najbolj primeren čas za iskanje novega direktorja občinske uprave z javnim razpisom, objavljenim na občinski spletni strani dne 24. decembra 2014, ki je bil zaključen 2. januarja 2015.

Upamo, da so se med prazniki uspeli prijaviti na razpis strokovno usposobljeni, pošteni in neodvisni kandidati z ustreznimi praktičnimi izkušnjami.

Naloga zgoraj navedenih treh delovnih skupin za pripravo proračuna, za strategijo in za kanalizacijo je skladno z 2. točko 36. člena Statuta Občine Log - Dragomer zgolj strokovno-posvetovalna. Občinska uprava bo na podlagi usmeritev delovnih skupin pripravila predlog strateških dokumentov, ki jih bo župan vložil v obravnavo na občinski svet. Dokumenti bodo v postopku sprejemanja tudi v javni obravnavi. Odgovornost za predlagane strateške dokumente in njihovo uresničevanje pa je nedvomno na strani župana in občinske uprave. 

Delovne skupine so opravile ustanovne sestanke in so občinsko upravo zadolžile za pripravo dokumentov, ki bodo prikazali sedanje stanje Občine na področju financ, kar bo izhodišče za nadaljevanje dela vseh treh delovnih skupin, ki bodo aktivno delovale nekaj naslednjih mesecev.

O poteku dela in rezultatih delovnih skupin bomo bralce Našega časopisa obveščali tudi v naslednjih mesecih.

 

Svetniška skupina - S7
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!