Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Danes bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Sredi dneva in popoldne bo ponekod pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Prvi častni občan Občine Log - Dragomer je ......


OBČINSKE

| |
18.06.2013      16:50
A A

Prvi častni občan Občine Log - Dragomer je Matija Nik


Občina Log - Dragomer je letos dobila osem novih prejemnikov priznanj, na slovesnosti ob občinskem prazniku pa so prvič podelili laskavi naziv častnega občana. Tega je prejel Matija Nik z Loga za dolgoletno in izjemno družbeno in društveno aktivnost v nekdanji KS Log in Občini Log - Dragomer. Priznanji grb občine sta prejela Zvonimir Mencej in Osnovna šola Log - Dragomer, podelili pa so še tri priznanja občine in dve priznanji župana.


Matija Nik je prejel naziv častni občan Občine Log - Dragomer za dolgoletno in izjemno družbeno in društveno aktivnost v nekdanji KS Log in Občini Log - Dragomer.
Matija Nik je prejel naziv častni občan Občine Log - Dragomer za dolgoletno in izjemno družbeno in društveno aktivnost v...
Deli:

Naziv častni občan Občine Log - Dragomer: MATIJA NIK

(Priznanje se podeljuje posameznikom za dolgoletne in izjemne uspehe na posameznih področjih družbenega življenja in dela, ki prispevajo k razvoju in ugledu Občine Log - Dragomer.)

Matija Nik je že od leta 1966 vpet v vse oblike dela in življenja v nekdanji KS Log (sodeloval je v Odboru za poimenovanje ulic na Logu, pri vzpostavitvi telefonskega omrežja, vodovoda in asfaltiranja cest, pri izgradnji novega gasilskega doma na Logu itn.). Njegove izjemne sposobnosti so se kazale in se še kažejo pri organizaciji in izvedbi najrazličnejših družabnih in družbenih aktivnosti na področju športa, sociale in kulture. Več mandatov je bil uspešen predsednik Društva upokojencev Log; v njegovem mandatu so znotraj društva ustanovili klekljarsko sekcijo, Pevski zbor Spominčice ter skupini za socialno delo in pohodništvo. Veliko je storil za ustanovitev Kulturno-umetniškega društva Kosec, bil je tudi nepogrešljiv sodelavec v ožji skupini za ustanovitev Občine Log - Dragomer.

Ob tej priložnosti je povedal: "Iskreno se zahvaljujem vsem prijateljem, ki so me predlagali za prejem tega visokega priznanja. Imeti toliko somišljenikov okoli sebe, ki smatrajo, da je bilo moje delovanje vredno zaupanja, mi pomeni veliko. Pomeni mi tudi neko odgovornost, da jih ne bom razočaral. Ne vem točno, zakaj so se odločili zame, mislim pa, da so ugotovili, da sem vedno sprejemal take naloge, ki sem jim bil kos in sem jih v zadovoljstvo ljudi uspešno izpeljal. Prepričan sem, da je v občini še precej ljudi, ki so postorili dosti dobrih in koristnih del; mislim, da v prihodnjih letih ne bomo pozabili nanje. V veliko zadovoljstvo mi je bilo delati in se družiti z vami, predvsem s starejšimi, ki so potrebni spodbudne, prijazne oziroma prave besede. Hkrati pa prosim navzoče, da se poskušate vključiti v razne programe, ki se odvijajo v naši lepi občini. Zavedati se moramo, da se človek ne rodi le zaradi sebe in naj del svojega znanja in prostega časa deli s svojimi najbližjimi v družini, sosedi, prijatelji in drugimi občani. Karkoli boste delili s temi ljudmi, se vam bo povrnilo v obliki osebnega zadoščenja, zadovoljstva ob vaši aktivnosti; počutili se boste srečnejše in zelo zadovoljne. (…) Vsi srečneži, ki imamo delo, pa lahko del možnosti podarimo drugim in svet bo mnogo, mnogo prijaznejši in lepši. Naj se ob tej priložnosti zahvalim tudi svojim najbližjim za obilo potrpljenja, ko nisem bil z njimi, in za njihove nasvete."

 

Grb občine: ZVONIMIR MENCEJ in OŠ LOG - DRAGOMER

(Priznanje se podeljuje posameznikom, zavodom, organizacijam, društvom in drugim pravnim osebam, ki delujejo na območju Občine Log - Dragomer, za življenjsko ali dolgoletno delo, ki prispeva k razvoju in ugledu občine oziroma k boljšemu in kakovostnejšemu življenju občanov.)

Zvonimir Mencej, upokojeni inženir hidrolog, je bil v 80. letih prejšnjega stoletja, v nemogočih razmerah oskrbe s pitno vodo, strokovno in kot zaveden ter družbeno aktiven občan vpet v reševanje problematike oskrbe s pitno vodo na celotnem območju nekdanje Občine Vrhnika. Njegove napovedi o možnosti dolgoročne oskrbe s pitno vodo iz Borovniškega vršaja so potrdila strokovna dognanja in izvedba projekta, ki nam več kot tri desetletja zagotavlja neoporečno pitno vodo brez mehanskega in kemičnega čiščenja in jo tako lahko upravičeno poimenujemo borovniški biser.

Mencej se je ob tej priložnosti zahvalil predlagatelju za priznanje, občinskemu svetu, ki je potrdil imenovanje, ter občinstvu, ki ga je nagradilo s ploskanjem. Dejal je: "30 let je od tega, kar pijemo v Dragomerju zdravo pitno vodo. Do zdaj je ni še nikoli zmanjkalo. Pred tridesetimi leti smo vložili velike napore, da smo to vodo spravili iz Borovniškega vršaja v vodovod. Naj povem še to, da ne skrbite za vodo, ker smo odkrili nov vodni vir, prav tako v borovniški dolini, ki lahko zagotavlja oskrbo s pitno vodo našim otrokom in vnukom in še leta naprej."

 

Osnovna šola Log - Dragomer nadaljuje stoletno tradicijo izvajanja osnovnega šolstva na območju sedanje Občine Log - Dragomer. Od leta 1981 deluje kot samostojni javni zavod, od ustanovitve občine v letu 2006 pa pod okriljem osnovne šole deluje še enota Vrtec Log - Dragomer. Učenci pri nadaljevanju študija dosegajo nadpovprečne rezultate, nadpovprečen je vpis v srednje šole in nato na fakultete ter doktorske študije, kar vse skupaj prispeva k nadpovprečni izobrazbeni in socialni strukturi naših občank in občanov in s tem tudi h kakovosti življenja. Šola v vseh pogledih deluje kot dobro organiziran kolektiv, ki je vpet v delo in življenje občine.

Ravnateljica Mihaela Mrzlikar je ob tej priložnosti dejala: "Najlepša hvala za zaupanje. Upajmo, da vam bomo še dolgo in dobro služili ter uresničevali našo vizijo, ki pravi, da so naše vrednote znanje, prijateljstvo in sodelovanje, naša prihodnost pa radost in življenje. Iskrena hvala."

 

Priznanje občine

(Podeljuje se posameznikom, zavodom, organizacijam, društvom in drugim pravnim osebam za uspešno delo v koledarskem letu ali daljšem obdobju na različnih področjih družbenega življenja.)

Pavla Prah je bila od leta 2002 do 2006 tajnica sveta KS Log in aktivna v skupini za ustanovitev Občine Log - Dragomer ter je še vedno aktivna v KUD Kosec in Odboru za ohranjanje kulturne dediščine ter nekaterih občinskih organih.

 

Helena Likar je bila od leta 1994 do 2003 tajnica sveta KS Log. V Društvu upokojencev Log je bila med pobudniki za ustanovitev klekljarske sekcije, ki jo tudi vodi, in pevskega zbora, v katerem prepeva.

 

Marko Remškar je bil dva mandata, med letoma 1994 in 2003, uspešen predsednik sveta KS Log. Veliko je prispeval pri ustvarjanju pogojev za vzpostavitev nove loške pošte, je aktiven član prostovoljnega gasilskega društva in društva upokojencev. Z veseljem in odgovornostjo vedno sodeluje pri vseh aktivnostih okoljskega in ekološkega značaja. Aktivno je sodeloval pri pobudi za ustanovitev Občine Log - Dragomer – že leta 2002 in nato leta 2006.

 

Priznanje župana

(Podeljuje se posameznikom, organizacijam in društvom za izjemne enkratne dosežke in prispevke, ki so pomembni za razvoj, delovanje in promocijo občine.)

Ludvik Rafael Samec, mojster umetne obrti, oblikovalec in umetnik, ki ustvarja iz voska in parafina, ima odmevne razstave po Sloveniji in tujini ter veliko prispeva k promociji Občine Log - Dragomer. V zadnjem obdobju je imel odmevno razstavo na avstrijskem Koroškem in prvo razstavo v Občini Log - Dragomer, v cerkvici na Logu.

 

Simon Strgar je prizadeven predsednik Šolskega športnega društva Log - Dragomer. V okviru tega društva deluje Plesno-navijaška skupina Žabice, ki se je letos s svetovnega prvenstva na Floridi vrnila z dvema naslovoma svetovnih prvakinj, zmaguje pa tudi na drugih domačih in mednarodnih tekmovanjih. Neprecenljiv je Strgarjev prispevek k razvoju športa v občini in k promociji občine v domovini in širnem svetu.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!