Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Danes bo na vzhodu sprva precej jasno, drugod bo spremenljivo oblačno. Dopoldne se bodo na zahodu pričele pojavljati krajevne padavine, deloma nevihte, ki se bodo čez dan krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 9h
Danes popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kresovanje na Logu


OBČINSKE, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
14.05.2013      8:16
A A

Kresovanje na Logu


Log, 30. april – Na loško tradicijo – kresovanje – se odbor za varovanje kulturne dediščine in prikazovanje starih običajev pripravlja že ob spomladanski čistilni akciji. S sodelovanjem gasilcev zberemo čim več lesenih odpadkov in jih vozimo na kraj, kjer se postavlja kres.


Deli:

Ker pa za kurjenje kresa ni primeren vsak kraj, saj se povzroča škoda na travi, nam je primernega odstopil naš član, gospod Marko Remškar, ki je pomagal tudi pri dovozu materiala. Da bi imeli čim večji kres, smo zbrali tudi vejevje sadnega drevja. Nekaj dni pred prireditvijo je Rusov Franci s traktorjem in hidravliko iz gmote lesa oblikoval visoko grmado, in ko se je na dan kresovanja zmračilo, smo jo zakurili. Ker je bil material suh in pravilno zložen, je kres lepo in visoko zagorel.

Včasih smo se ob kresu pogovarjali o dobrih pridobitvah, a ti časi so za nami. Namesto tega so za dobro voljo poskrbele članice našega odbora za prikaz starih običajev, ki so slabo voljo preganjale z borovničkami in "tazelenim". Najbolj priljubljeni sta bili gospa Lidija Koščak s svojo belokranjsko pogačo in gospa Rada Ređič z burekom. Da se kres ne bi razširil v nepravilni smeri, so skrbeli člani in članice PGD Log. V prijetnem vzdušju je ogenj počasi dogorel, ljudje pa so se dobro razpoloženi vrnili domov. Zadovoljni smo bili tudi mi, saj smo pod streho spravili še en projekt.

Ludvik Rožnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!