Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Občini manjka še 23 služnosti


NOVICE

| |
16.11.2012      9:34
A A

Občini manjka še 23 služnosti


Kanalizacijske služnosti na občini Log – Dragomer poskušajo pridobiti s pomočjo služnosti v javno korist. Sklep o začetku tega postopka je občinski svet sicer sprejel že pred pol leta, a postopki ne bodo tako hitri kot so na občini sprva pričakovali.


Večina služnosti za kanalizacijo je podpisanih, manjka jih še 23.
Večina služnosti za kanalizacijo je podpisanih, manjka jih še 23.
Deli:

Pridobivanje služnosti za kanalizacijo je zapletlo postopke s katerimi bodo na občini uredili odvajanje kanalizacijskih voda. Občina je sicer že vložila vlogo za gradbeno dovoljenje za gradnjo kanalizacije, a je bila vloga zavrnjena zaradi manjkajočih služnosti. Ko bo občina pridobila prav vse služnosti, bo lahko dobila gradbeno dovoljenje ter evropski denar za gradnjo kanalizacije.

Večino služnosti je občina sicer že uspela pridobiti in to brezplačno, v nekaterih primerih, pa kljub številnim prizadevanjem, dogovora niso sklenili. Da bi pospešili postopke in razpletli gordijski vozel, so na majski izredni seji svetniki sprejeli sklep s katerim so omejili lastninsko pravico s služnostjo v javno korist. "Za postopek služnosti v javno korist sta bili na Upravno enoto dani dve vlogi, ki pa sta bili zavrnjeni, ker bi morala občina izkazati javni interes z OPPN-jem," je pojasnil direktor občinske uprave Andrej Kos. Zato postopki ne bodo tekli tako hitro kot so sprva predvidevali, potekali bi lahko kar eno leto, zato na občini proučujejo ostale možnosti, ki bi postopke lahko pospešili.

Sicer pa so nam na občini še pojasnili, da jim trenutno največ služnostnih pogodb manjka na Logu, tam jih potrebujejo še enajst, na Lukovici devet in tri v Dragomerju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!