Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

O dejavnosti Društva upokojencev Log


NOVICE

| |
18.04.2013      17:26
A A

O dejavnosti Društva upokojencev Log


Kar precej časa je že minilo, odkar smo v Našem časopisu poročali, kaj delamo oziroma kaj smo počeli v DU Log.


Deli:

Takole na kratko: v novembru 2012 smo bili v Beli krajini na martinovanju. Na poti tja smo si ogledali Kapiteljsko cerkev v Novem mestu. 

V začetku decembra so poverjenice in poverjeniki društva obiskali krajane Loga, starejše od 75 let, in bolne ter jih obdarili z manjšimi darili. 

Malo pred novoletnimi prazniki smo se člani društva srečali v gasilnem domu in se ob klobasi poveselili. Uživali smo tudi ob krajšem kulturnem programu, za ples pa so igrali naši stalni glasbeniki, Deteljica iz Dragomerja. 

Po novem letu smo po navadi odšli na izlet na Bled, na kremne rezine. Tokrat smo se odločili, da gremo na Obalo. Voznik avtobusa je ustavil v Fiesi, od koder smo se povzpeli do piranske cerkve in si jo ogledali. Sledil je spust do Pirana in ogled pomorskega muzeja. Na kosilo smo se odpravili v Koper.

V začetku februarja smo se (bilo nas je za poln avtobus) za štiri dni odpravili v Izolo, v hotel Delfin. Naše počitnice so sovpadle s slovenskim kulturnim praznikom in pustno soboto. Sodelovali smo v kulturnem programu, ki se je izvajal ob spontanem druženju s člani drugih društev upokojencev, ki so bili prav tako na oddihu v Delfinu. Na pustno soboto smo se udeležili vsesplošne maškarade in tekmovanja mask. Naj se pohvalimo, da so člani naše "ekspedicije" prejeli kar dve nagradi, eno med posamezniki in eno za moštvo mask.

Po vseh teh popotovanjih in ogledih pa še malo o bolj uradnih stvareh ...

19. marca smo se zbrali v gasilnem domu na Logu na občnem zboru. Člani posameznih sekcij (klekljarske sekcije, Spominčic, pohodnikov Hitrih polžkov, sekcij za rekreacijo, socialno delo in upravljanje doma) ter tajnica, blagajničarka in predsednik društva so podali pregled dela v preteklem letu. Podan je bil tudi program dela za naslednje obdobje in finančni načrt. Izvolili smo novo vodstvo DU Log: predsednico Branislavo Brecelj, podpredsednika Saša Brejca, tajnico Marjeto Filipič, blagajničarko Rafaelo Remškar ter člane Mateja Nika, Martino Tomše, Zlatka Verbiča in Marka Remškarja. Prav tako smo izvolili vse člane v organe, kot jih predvideva statut društva.

Zbor so pozdravili župan Mladen Sumina, g. Gubič, predsednik PGD Log, in predstavnik Kosca. Sledila sta skromna pogostitev ter ogled izdelkov klekljaric in slik naših pohodnikov Hitrih polžkov (kar si lahko ogledate na fotografijah).

Čez en teden smo jo spet mahnili na Primorsko. Najprej smo si v Sežani ogledali spominske sobe v rojstni hiši Srečka Kosovela, potem pa smo se odpeljali na Grahovo Brdo na "osmico", kjer smo si privoščili joto, pršut, teran, ocvirke in domač kruh. Tudi zaplesali in zapeli smo.

To je torej strnjen pregled dogajanja v zadnjih mesecih. Naslednji, bolj tematski izlet pripravlja Matej, in sicer se bomo maja odpravili v Vipavsko dolino. Člane društva vabim, da se udeležujete pohodov HP, lažjih pohodov ob torkih, plesnih vaj ter merjenja krvnega sladkorja in tlaka.

 

Jože Štemberger

Fotografije: Zlatko Verbič  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!