Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Novost – aktivne poletne počitnice za ......


NOVICE

| |
15.09.2015      16:21
A A

Novost – aktivne poletne počitnice za osnovnošolce


Občina Log - Dragomer je v sodelovanju s 15 društvi, skupinami oziroma zavodi prvič pripravila aktivne poletne počitnice. Poudarek je bil na izobraževalnih, kulturnih, športnih, zabavnih in humanitarnih vsebinah. Aktivno in cenovno ugodno preživljanje časa med počitnicami pa naj bi postalo stalnica vseh šolskih počitnic, ne samo poletnih.


Deli:

Zadnji teden v avgustu so se osnovnošolci iz Občine Log - Dragomer s svojimi sovrstniki lahko družili v prostorih Osnovne šole Log - Dragomer, kjer je prvič potekalo petdnevno aktivno preživljanje poletnih počitnic. Za osnovnošolce so na občini v sodelovanju z društvi pripravili pester program z zanimivimi kulturnimi, športnimi in zabavnimi vsebinami. Otroci so igrali nogomet in košarko, spoznali osnove karateja, balinali ter plezali, preizkusili so se tudi kot "cheerleaderji", člani društva Škulja Barje pa so, s sicer bolj moderno izdelanimi škuljali, pokazali, kako so nekoč dolgčas preganjali pastirji. Poleg tega so odšli tudi na pohod. Na svoj račun so prišli

mladi kulturniki, ki so slikali, peli oziroma brali, manjkalo pa ni niti veliko druženja in zabave ob različnih družabnih igrah. Organizatorji niso pozabili na izobraževanje in zato so se osnovnošolcem predstavili tudi gasilci.

Mi smo se počitnikarjem pridružili konec tedna, prav takrat, ko so jih obiskali tudi gasilci. Ti so na parkirišče pred osnovno šolo pripeljali svoja vozila in tako imenovano »vrhniško lepotico«, visoko gasilsko avtolestev, s katero se ponaša PGD Vrhnika. Domači gasilci iz PGD Dragomer-Lukovica in PGD Log pa so osnovnošolcem pokazali vso gasilsko tehniko, vozila in opremo, predstavili so gasilce reševalce ter otroke navdušili z gasilsko obarvanimi zabavnimi preizkušnjami. »Na takšne aktivnosti smo gasilci pravzaprav zelo dolgo čakali. Želimo, da so otroci naše občine na varnem, pod nadzorom, zaposleni z luštnimi igrami, da se vzgajajo v duhu humanitarnosti že v zgodnjem otroštvu. Naša želja je, da bi bili otroci te občine v varstvu vse poletje in vsekakor smo gasilci tisti, ki bomo vedno na voljo,« nam je povedal poveljnik gasilske enote Občine Log - Dragomer Pavel Remškar. O aktivnih počitnicah smo govorili tudi s predsednico KUD Kosec Anico Vengust, ki nam je povedala, da je ta ideja začela zoreti že pod prejšnjim vodstvom občine in je vesela, da so jo udejanjili zdajšnji vodilni. Društvo Kosec je kot običajno skrbelo za kulturo. Otroci so se pod vodstvom mentoric lahko likovno izrazili ali pa se naučili osnov klekljanja.

Razigrani otroci z velikimi nasmeški, dobre volje in polni energije so nam hiteli razlagati, da je preživljanje takšnih počitnic zelo zabavno. Izabelo in Kajo so najbolj navdušili gasilci in plezanje v adrenalinskem parku, prav tako so gasilci prepričali tudi fante. »Tile gasilci so bili super, pa tudi balinanje in plezanje je bilo fajn,« nam je povedal Vid. Ajda pa je dodala, da se je zelo zabavala, ko se je učila klekljati. Otroci so nam zatrdili, da se bodo takšnih počitnic, če bodo še organizirane, zagotovo ponovno udeležili.

Kot smo izvedeli, si tudi občinska uprava želi, da bi takšno aktivno preživljanje počitnic postalo tradicija. »V tej smeri bomo zagotovo delovali naprej. Analizirali bomo aktivnosti, ki so se odvijale letos, in verjamem, da je to prava smer in da bodo te počitnice prihodnje leto organizirane še na višjem nivoju,« nam je pojasnil župan Miran Stanovnik. Dodal je, da se bodo na občini mladostnikom še bolj posvetili: »Otrokom želimo s počitnicami pokazati nove vsebine in tudi možnosti za kasnejše udejstvovanje v različnih društvih in pri različnih aktivnostih, obenem pa tudi razbremenimo starše.« Dodal je, da je vlaganje v mlade kadre tudi želja lokalnih društev ter tudi priložnost, da se pokažejo in predstavijo.

V. L.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!