Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 19.08.2017

oblačno
Danes se bo postopno pooblačilo, najpozneje v južnih krajih. Od severozahoda se bodo popoldne začele pojavljati plohe in nevihte, do noči bodo postopno zajele vso Slovenijo. Predvsem v zahodni in južni Sloveniji bodo možna krajevna neurja. Zapihal bo severovzhodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 22, drugod od 25 do 31 stopinj C.
18°C | 29°C
nedelja, 20.08.2017
15°C | 24°C
ponedeljek, 21.08.2017
11°C | 27°C
torek, 22.08.2017
10°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 19.8.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gospodarske javne službe v občini naj bi bile ......


NOVICE

| |
12.12.2015      19:58
A A

Gospodarske javne službe v občini naj bi bile deležne še dodatnega nadzora


Občinski svet Občine Log - Dragomer je marca v svet za varstvo uporabnikov javnih dobrin imenoval pet novih članov. Ti so se v zadnjih dveh mesecih sestali na dveh sejah in med drugim sklenili, da bodo nasvete in primere dobre prakse iskali pri sosednjih svetih, a nato ugotovili, da občine Vrhnika, Borovnica, Horjul, Brezovica in Dobrova - Polhov Gradec takšnih svetov sploh niso ustanovile, kljub temu da bi to po zakonu o gospodarskih javnih službah morale storiti. Svet bo kot kaže na tem območju oral ledino, saj to delovno posvetovalno telo med bližnjimi občinami poznajo le v Logatcu. Deloval naj bi na sistemski ravni in se ukvarjal s konkretnimi primeri, zato bodo veseli, če jim boste tudi vi namignili, s katerim ključnim področjem bi se morali najprej spoprijeti.


Deli:

Javna podjetja naj bi delovala za potrebe občanov in ne zaradi dobička. Cene bi morale biti oblikovane transparentno, uporabniki storitev naj bi bili udeleženi pri ustvarjanju dolgoročnih načrtov, nadzoru kvalitete storitev … Eno izmed teles, ki naj bi zastopalo in varovalo interese uporabnikov javnih dobrin v razmerju do izvajalcev gospodarskih javnih služb, pa naj bi bil svet za varstvo uporabnikov javnih dobrin. Ta organ je bil sicer imenovan že v prejšnjem mandatu, a kot nam je zaupal predsednik novo sestavljenega sveta Srečko Sečnik, ta ni sprejel nobenega posebnega sklepa. Svet naj bi pokrival precej široko področje, ki ga zagotavljajo gospodarske javne službe na področju oskrbe s pitno vodo, komunalnih odpadkov, kanalizacije in odvajanja meteornih voda, vzdrževanja, čiščenja in urejanja cest, gasilskih služb, urejanja pokopališč in pogrebne dejavnosti, pa tudi vzdrževanja javne razsvetljave, distribucije zemeljskega plina, urejanja zelenic ter upravljanja in vzdrževanja objektov za šport in rekreacijo.
Svet v sestavi Metka Jurač, Jasna Vidakovič, Peter Vukovič in Branka Alič, na čelu s predsednikom Srečkom Sečnikom, se je sestal na septembrski in novembrski seji in sprejel več sklepov. Kot nam je pojasnil predsednik, bodo delali na sistemski ravni in konkretnih področjih: »Delali smo na tem, da bi poiskali člane teh svetov iz bližnjih občin, da bi se z njimi posvetovali, kako oni delajo ter tudi nabrali izkušnje. A ker teh svetov ni, se bomo morali povezati s sveti na širšem območju.« Svet za varstvo uporabnikov javnih dobrin ima sicer posvetovalno vlogo, tako lahko organom občine daje pripombe in predloge v zvezi z izvajanjem gospodarskih javnih služb z namenom, da ti sprejmejo ukrepe, s katerimi bodo zagotovili varstvo uporabnikov javnih dobrin, spremljali naj bi tudi obveznosti izvajalcev gospodarskih javnih služb, zastopali interese uporabnikov pri načrtovanju in financiranju gospodarskih služb, pri njihovemu organiziranju in izvajanju, ter opozarjali na pomanjkljivosti in predlagali izboljšave. Pobude in predloge pa naj bi posredovali županu, ki naj bi svet seznanil s svojimi stališči in ukrepi.

Najverjetneje bodo kmalu pod drobnogled vzeli delovanje Komunalnega podjetja Vrhnika, ki je največji izvajalec javnih storitev v občini. Katero je tisto področje, v katerega bi morali zagristi najprej, pa jim lahko predlagate tudi vi. Vaše sugestije in predloge bo svet sprejemal po elektronski pošti na svujd-ldl@googlegroups.com oziroma po pošti na naslov Svet za varstvo uporabnikov javnih dobrin, Občina Log - Dragomer, Na Grivi 5, p. p. 09, 1358 Log pri Brezovici.

 

V. Lovrenčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!