Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Nepremičninski davek – kaj pa ceste?


NOVICE

| |
08.02.2014      21:18
A A

Nepremičninski davek – kaj pa ceste?


S prvim dnem novega leta je začel veljati zakon o davku na nepremičnine, ki nadomešča dosedanje nepremičninske dajatve. Izračuni kažejo, da bodo številni državljani po novem plačevali več, zato tudi občani Občine Log - Dragomer že iščejo načine, kako vsaj nekoliko znižati stroške, ki jih prinaša novi davek.


Deli:

Ta prinaša vrsto novosti, med drugim bo po novem davek za svoje nepremičnine plačevala tudi občina, ki se bo sicer plačilu davka lahko deloma izognila s podelitvijo statusa grajenega javnega dobra v lasti občine. Kot so nam pojasnili na občini, naj bi občinski svet status grajenega javnega dobra podelil vsem igriščem v občini, zemljiščem v obeh športnih parkih, obema pokopališčema ter parkiriščem, ki so v lasti občine. Davka prav tako ne bodo plačevali za ceste, saj te že imajo status grajenega dobra. A to ne velja za vse ceste; kot so pojasnili na občini, je veliko cest še vedno v zasebni lasti, in čeprav so kategorizirane javne ceste, bodo davek morali plačati lastniki cest. Kot so nam še zaupali, so v nekaterih primerih ta zemljišča ovrednotena zelo visoko, zaradi česar so na občino dobili že več ponudb za brezplačen prenos zemljišč na občino. Občina ceste ne odkupi, temveč to lastnik neodplačno prenese na občino, odmero geometra pa v tem primeru poravnajo iz občinskega proračuna.

 

V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!