Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Log-dragomerska tržnica bo odprta vsak torek


NOVICE

| |
13.04.2016      20:44
A A

Log-dragomerska tržnica bo odprta vsak torek


Log, 5. in 12. april 2016 – Lokalna tržnica v športnem parku na Logu je zaživela. Na ličnih stojnicah boste enkrat tedensko lahko kupili svežo in zdravo lokalno hrano ter druge izdelke. Ponudniki bodo lokalne dobrote ponujali vsak torek med 15. in 18. uro.


Deli:

Prvi torek v  aprilu je začela redno obratovati tržnica. Med stojnicami se je v lepem, sončnem vremenu sprehodilo in nakupovalo precejšne število ljudi. Ti so lahko na bogato obloženih mizah izbirali med pestro paleto lokalno pridelanih in predelanih izdelkov. Mize so se šibile pod  kakovostni in zdravimi dobrinami, nakupili ste lahko sezonsko zelenjavo, sadje, domača kokošja jajca, mleko in mlečne ter medene izdelke. Na svoj račun ste prišli ljubitelji dobre kapljice, ki ste lahko kupili kraški teran. Manjkali niso niti izdelki iz konoplje, eko čaji, moka, sveža in vložena prepeličja jajčka, pa zelišča, sirupi in balkonsko cvetje, vsak torek pa boste v športnem parku na Logu lahko kupili tudi sveže ribe in ostale morske dobrote.
Pestra ponudba je navdušila tudi župana Mirana Stanovnika, ki je povedal, da je tržnica dobrodošla pridobitev za občino in občane: »Prav je, da se naša občina razvija tudi po tej plati in da smo nekje začeli. Na taki tržnici ne le da lahko kupimo dobra živila, ampak je to tudi priložnost za druženje, česar naši občini definitivno manjka. Prepričan sem, da bo v prihodnje ponudba še bolj bogata in da bomo za ponudnike imeli še boljše razmere.« In res, že teden po odprtju tržnice je ta zaživela v popolnoma novi podobi. Medtem ko so prodajalci prvič svoje blago ponujali na mizah, so se že naslednji teden razveselili lepih, novih stojnic.

 

Tedenske tržnice so se razveselili tudi občani
Marjetka z Loga je na tržnico prišla po zdravo hrano. V njeni vrečki smo opazili zelenjavo, jajca in skuto. Kot nam je povedala, večkrat na mesec poseže po lokalno pridelanih izdelkih. Do sedaj je bila redna obiskovalka vrhniške tržnice, v prihodnje pa bo lokalno hrano večkrat kupila kar v domačem kraju. Med nakupovalkami je bila tudi Barbara iz Dragomerja, ki se je zagona tržnice zelo razveselila. Povedala nam je, da je tržnico obiskala predvsem iz radovednosti, v nakup pa jo je prepričala raznolika ponudba domače hrane. Nekoliko jo je zmotila le lokacija, saj bi tržnica po njenem mnenju morala obratovati v Dragomerju. Povedala nam je, da bi v tem primeru tržnico lahko obiskalo veliko starejših Dragomerčanov, ki nimajo možnosti, da bi hrano kupili v domačem kraju. Z njo so se strinjali tudi ostali Dragomerčani, s katerimi smo govorili. Ti so še opozorili, da bi tržnico v Dragomerju obiskalo več občanov, saj je tam večja koncentracija ljudi. Mnenju, da tržnica sodi v središče Dragomerja, pa se je pridružil tudi župan Stanovnik, ki nam je pojasnil, zakaj so tržnico umestili v športni park na Logu: »S skicami in idejnimi zasnovami smo se zelo resno pripravili na zagon tržnice na območju nekdanje trgovine v Dragomerju. Ampak nismo uspeli dobiti soglasja lastnika parcele. Brez soglasja pa ne moremo nič. Zasilna lokacija je bila v okolici gasilskega doma, vendar smo tudi tam omejeni s tem, da morajo imeti gasilci zaprto garažo, ker je notri precej opreme, ki bi se lahko poškodovala.. Na koncu nam je ostala samo lokacija tukaj na Logu, ki pa nudi veliko prostora za parkiranje in relativno dober dostop.«  Sicer pa župan ni izključil možnosti, da bi se tržnica v prihodnje preselila na drugo lokacijo: »Ali je to tista končna lokacija ali ni, bo pokazal čas. Verjamem, da to ni čisto končna oblika te naše tržnice.«

 

Ponudniki zadovoljni
Zadovoljstvo ob zagonu tržnice je obojestransko. Zadovoljni so tako občani, ki so si dolga leta v kraju želeli nakupovati lokalne izdelke ter izbirati med dodatno ponudbo, kot tudi prodajalci, ki so dobili priložnost, da ponudijo svoje blago. »Vtisi so zelo dobri. Nepričakovano je prišlo kar veliko ljudi, več kot smo mislili,« nam je povedal Tadej Dolenc s kmetije Pri Dolencu, ki na tržnici prodaja domača jajca, sezonsko zelenjavo, jagodičevje, med in cvetni prah. »Ljudje zdaj na začetku bolj opazujejo, gledajo. Mislim pa, da se že pojavljajo kupci, ki upam, da bodo postali redne stranke, saj vendarle od njih živimo,« je še dodal Dolenc. Precejšne število obiskovalcev tržnice je presenetilo tudi Marijo Končan. »Veliko ljudi najprej naredi samo krog, potem pa se vrnejo in kaj kupijo ali pa tudi ne,« je opazila prodajalka domačih jajc. Pohvalila je tudi lepe stojnice ter povedala, da jo boste na tržnici lahko obiskali tudi v prihodnje: »Jaz bom vztrajala, če bo po kapljicah prihajalo, bo pa po kapljicah.«

Na občini si želijo, da bi tržnica v prihodnje postala osrednji prostor srečevanja ponudbe in povpraševanja po lokalno pridelani zdravi hrani, se pa tudi zavedajo, da se to ne bo zgodilo čez noč: »Mi po jutru ne moremo ocenjevati dneva. Ljudem moramo dati nekaj časa, da prepoznajo tržnico kot koristno. Prav tako moramo dati čas ponudnikom, čeprav se glas med njimi zelo hitro širi. Tudi če mesec ali dva ne bo tistega želenega učinka, mi ne bomo kar obupali in takoj vrgli puške v koruzo. Računam, da se bomo na tržnici srečevali vsaj do zime,« je pojasnil župan Stanovnik. Zanimalo nas je tudi, kje bo tržnica organizirana v primeru slabega vremena: »Iščemo alternative.« Sicer pa smo še preverili, ali razmišljajo tudi o možnosti vzpostavitve pokrite tržnice: »Ne izključujem te možnosti, ne morem reči kdaj, sem ji pa zelo naklonjen. Prav je, da vidimo vse prostorske načrte, kaj nam kaže strategija razvoja določenih področij in to pokrito tržnico umestimo v prostor potem, ko ugotovimo, da je tudi ekonomsko to v redu in da bi prinesla še večjo dodano vrednost naši občini.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!