Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, proti jutru pa se bo na severu in vzhodu delno razjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah severne Slovenije od -3 do 0.
5°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
2°C | 12°C
petek, 24.11.2017
2°C | 13°C
sobota, 25.11.2017
6°C | 13°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prihaja mesec kulture


KULTURA

| |
14.01.2014      21:03
A A

Prihaja mesec kulture


Pozdravljeni, ljubitelji kulture. Vstopili smo v novo leto. Pred nami so veliki cilji in bleščeči načrti. Na seznamu so različne zaveze, na primer priprava dobrih, kakovostnih delavnic, ki bodo namenjene vsem generacijam, ter privlačnih razstav, povezanih s kulturnimi dogodki, gostili bomo gledališke skupine in še veliko drugih dogodkov se bo zvrstilo v tekočem letu.


Deli:
Da pa ne bi ostali pri obljubah in besedah, vam sporočamo, da bomo februarja v sodelovanju z OŠ Log - Dragomer organizirali kulturno prireditev ob Prešernovem prazniku z zanimivim programom, katerega gostje so še skrivnost. Istega dne se bo odprla razstava našega krajana Mihe Eriča, študenta podiplomskega študija na akademiji za likovno umetnost in oblikovanje. Predstavil se bo s serijo grafik v tehniki lesoreza in linoreza s krajinskimi motivi. Odlikujejo jih močni svetlo-temni kontrasti in dinamične organsko ekspresivne oblike, ki izhajajo iz opazovanja narave. Razstavo si bo mogoče ogledati do 17. februarja, vsak delavnik med 8. in 17. uro.
Prav tako bomo v februarju gostili akademsko kiparko SABO SKABERNE, ki vodi kreativne umetniške delavnice in nas bo popeljala v svet pravljičnih mask. Izdelovali bomo najrazličnejše maske iz gline. Za svoja dela je kiparka do zdaj prejela tri odmevne nagrade.
Februar je čas, ko že začnemo delati na vrtovih. Februarja po vsej Sloveniji poteka semenjava, menjava semen, vrtnarskih knjig, cvetličnih lončkov, posušenih zelišč in začimb. Vabimo vas v družbo mentorice MOJCE PREMUS.
Ljubiteljem glasbe in petja z velikim veseljem sporočamo, da smo 7. januarja v majhni sobici z Jožetom, Iztokom in Olgo ustanovili vokalno-inštrumentalno skupino. Prvo vajo smo že imeli v januarju. Nismo profesionalci, druži nas veselje do petja in glasbe.
Ponosni smo, da je med nas pristopil gledališki igralec Emir Jušič, ki bo vodil gledališko skupino šoloobveznih otrok. Otroci, če se želite zabavati, zabavati skupaj z nami, spoznati nekatere skrivnosti gledališča in gledališke igre, se nam pridružite. Vse informacije dobite na KUD Kosec ali na OŠ Log - Dragomer pri Dragi Davitkovi.
Če pa želite spoznavati slovenske literarne ustvarjalce in njihova dela, se nam pridružite pri bralnem krožku; februarja se bomo posvetili izjemni in vsestranski slovenski pesnici, pripovednici in prevajalki Neži Maurer.
Vabimo vas, da si ogledate naš NAPOVEDNIK, pridružite se nam pri prijetnem druženju in klepetu. Vsem občanom in občankam z veseljem sporočamo, da je KUD Kosec ustvaril  svojo stran na omrežju Facebook. Stran je namenjena komunikaciji in sporočanju o aktualnih dogodkih s področja naših aktivnosti ter ogledu galerij slik z nekaterih naših dogodkov. Postanite naš "oboževalec", saj tako ne boste spregledali nobene naše aktivnosti! 
Veseli bomo tudi vaših komentarjev in morebitnih vprašanj. Obiščite nas na FB-ju KUD Kosec, nam pišite na e-naslov KUD.KOSEC@gmail.com ali nas pokličite na tel. št. 064 159 939.
Veselimo se srečanja z vami!

KUD Kosec
Anica Vengust


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!