Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

KEP Barje 2013


KULTURA

| |
18.06.2013      20:22
A A

KEP Barje 2013Deli:
Občina Log - Dragomer je sedma in tudi zadnja na območju Ljubljanskega barja, v kateri sta se odvila kulturno-etnološka prireditev in medobčinsko tekmovanje koscev in grabljic. Medobčinski koordinator za te prireditve je g. Jernej Korenčič.

V naši občini smo se na KEP Barje 2013 dobro pripravili. Kljub temu smo bili vse do sobote v skrbeh, ali bo deževalo, saj je vreme letos res nestabilno, zato smo postavili šotor. Toda v soboto smo imeli res veliko srečo, vreme je bilo kot nalašč za košnjo in grabljenje, ne prevroče in ne prehladno. Parcele smo lepo odmerili in obkosili ter jih pripravili za košnjo. Košnja in grabljenje sta potekala po vnaprej določenem scenariju in povsem ubrano; prav vse se je postorilo tako, kot je treba.

Za varnost in mnogo drugih opravil so skrbeli gasilci z Loga, iz Dragomerja in Lukovice pod skrbnim vodstvom Pavla Remškarja. Prireditev je pripravljala res dobra, pravzaprav najboljša možna ekipa. Kolono je postavil Marko Remškar. Zunanji sodelavci s konji, vozovi, kolesji, zapravljivčki in traktorji so bili opremljeni tako, kot bi gledali film izpred 100 let. Na koncu sprevoda so šli za vozom dekle in hlapci, ki so grabili seno, nato pa še Joži s svojo cizo, obloženo z jajci, mlekom, maslom in drugimi živili. To je bila res prava paša za oči.

Za udeležbo v našem sprevodu se lepo zahvaljujem g. Igorju Pristavcu iz Podpeči s kočijo Viktorijo iz leta 2013, ki se je ne bi branil niti cesar, g. Tonetu Zdešarju iz Horjula in vodji Konjeniške sekcije Lokvanj g. Janku Ambrožiču iz Vnanjih Goric. On me je podučil, da je treba za tako dobre konje skrbeti z ljubeznijo in paziti na njihovo zdravstveno stanje, s konjeniško opremo pa je treba skrbno ravnati in jo negovati. Zelo veliko sta mi pomagala g. Pristavec, ki je v sprevod pripeljal tudi stare kmečke stroje in naprave, ter g. Zdešar, ki mi je priskočil na pomoč pri zbiranju dovolj konj in zapravljivčkov za naš sprevod. Ta je bil dolg okoli 200 metrov in resnično zelo lepo sestavljen. Sicer pa ti gospodje, ki so se udeležili sprevoda, med nami, organizatorji uživajo poseben ugled, saj je vsak, ki sodeluje v takšnem sprevodu, vreden vsega spoštovanja in časti v naši družbi.

G. Ambrožič mi je povedal, da imajo v njihovi sekciji vse konje zavarovane in še posebno skrbijo za njihovo zdravstveno stanje. O tem sva se z gospo Jolando Fon iz občinske uprave lahko prepričala nekaj dni pred prireditvijo. V posebnem dopisu Upravne enote Vrhnika je bila zahteva, da morajo biti vsi konji serološko pregledani na bolezen kužne malokrvnosti (IAK), rezultat pa se mora vpisati v identifikacijski dokument in ne sme biti starejši od enega leta. Z gospo Fon sva z veliko truda in malo sreče izpolnila tudi to zahtevo pristojne upravne enote.

Kot sem zapisal že na začetku, nam je vreme stalo ob strani do večernih ur. Ta veliki projekt se je tako uspešno zaključil in sam sem si resnično oddahnil. Na koncu bi se rad vsem skupaj in vsakomur posebej lepo zahvalil za vso pomoč, kjerkoli in kakorkoli ste nam že pomagali. Pa srečno.

 

Ludvik Rožnik, vodja prireditve 

Foto: Aleš Anžič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!