Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Krompirjev piknik in potepanje po Dolenjski z ......


NOVICE

| |
13.10.2015      8:21
A A

Krompirjev piknik in potepanje po Dolenjski z DU LogDeli:

23. septembra smo se člani DU Log v deževnem vremenu zbrali v gasilskem domu Log in pripravili že 7. tradicionalni piknik ljubiteljev praženega krompirja kot glavne jedi. Surovino za glavno jed sta prispevala Dani in Marko Remškar, prevzele pa so jo naše pridne članice in jo s čebulo, ocvirki in ostalimi dodatki spremenile v okusen pražen krompir. Moški del članstva se je pa potrudil za čevapčiče, pijačo in ostale priloge. Krompir je bil zastonj, čevapčiči in pijača pa po »upokojenskih cenah«. Zobali smo tudi grozdje in piškote. Druženje je popestrila Henrika Gutnik z igranjem na harmoniko, člani in članice so ji pritegnili s petjem.
V torek 6. oktobra smo se člani odpeljali proti Dolenjski in si najprej ogledali vas in samostan Pleterje; hišo s črno kuhinjo, svinjak, kozolec in štalo, kar so entuziasti sem preselili iz okoliških krajev. Kdor je želel, je lahko tudi poskusil pleterski cviček Pleter in žganjico. Poudaril bi, da menihi živijo tu v tišini, kar smo tudi mi doživeli, saj razen multivizije, ki že od leta 1984 predstavlja življenje menihov, nihče ni niti pozdravil. Po ogledu smo se odpeljali proti Kostanjevici, kjer smo si ogledali Galerijo Božidarja Jakca in zunanjo formo vivo. Sledilo je še dobro kosilo v znani gostilni Žolnir ob profesionalni postrežbi brez veliko govorjenja. Ko smo se odpravljali domov, je začelo deževati in je prenehalo na Logu.


Jože Štemberger
Fotografije Zlatko Verbič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!