Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 19.11.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z občasno spremenljivo oblačnostjo. Možne bodo posamezne kratkotrajne plohe. Zvečer bo ponekod zapihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 8, na Primorskem do 13 °C.
-1°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-1°C | 9°C
torek, 21.11.2017
0°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 19.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Jutri pouk BO


NOVICE

| |
03.02.2014      17:04
A A

Jutri pouk BO


Jutri, v torek 4. februarja bo Osnovna šola Log – Dragomer znova odprla svoja vrata, otroci iz podružnične šole Bevke se bodo pri pouku pridružili učencem na matični šoli. Člani civilne zaščite, predvsem gasilci so na terenu že tretji dan, danes se trudijo zagotoviti varne razmere predvsem v okolici osnovne šole. Žled in led na celotnem področju občine še naprej povzročata velike težave, ponekod na cestišče še vedno padajo drevesa in veje, na posameznih delih pa so zaprti krajši cestni odseki,


Deli:

Ledeni oklep, ki je zajel državo je veliko težav povzročil tudi v občini Log – Dragomer.  Danes je bila zaradi izrednih razmer zaprta osnovna šola in enota vrtca Log, v okrnjeni obliki je potekala vzgojno-varstvena dejavnost v dragomerškem vrtcu, kamor so svoje otroke lahko pripeljali tudi loški starši. Jutri bo pouk v matični šoli potekal nemoteno, dokler se ne bodo uredile razmere bo zaprta podružnična šola v Bevkah. Učenci iz Bevk se bodo pri pouku pridružili svojim sovrstnikom v matični šoli. Večjih sprememb ni predvidenih, le šolski avtobus bo vozil po spremenjenem voznem redu. Več tukaj.

 

Še naprej previdno na cesti

Kot so nam pojasnili v občinskem štabu civilne zaščite bodo poskrbeli da bo dostop do šole v njeni bližnji okolici varen, tako so danes čez dan okoli šole s strojno mehanizacijo odstranjevali podrta drevesa in nalomljene veje. Hkrati pa župan Sumina opozarja, da vse poti v občini še vedno niso popolnoma varne, saj se drevesa še naprej šibijo pod težo ledenega oklepa. Zato v štabu civilne zaščite pozivajo starše naj otrok ne izpostavljajo nevarnosti, naj poskušajo poskrbeti za varno pot v šolo oziroma naj otroke opozorijo ne nevarnost padanja drevja in vej. Na šoli pa poleg tega priporočajo: » Zaradi varnosti se učenci ne smejo zadrževati v bližini streh in dreves.« Poleg tega bo zaradi nevarnosti podiranja dreves dostop do šole po Šolski cesti mogoč le z dragomerške strani, iz smeri Log pa bo Šolska cesta zaprta.

 

Sicer pa v Zavodu za gozdove prebivalce opozarjajo, naj zaradi nevarnosti padajočih vej in drevja ne hodijo v gozdove, saj je to smrtno nevarno.

 

Požrtvovalni gasilci neprestano na terenu

»To kar so v teh dneh storili naši gasilci je vrhunsko, ves čas so na terenu in pomagajo,« je delo gasilcev iz obeh prostovoljnih društev (PGD Dragomer – Lukovica in PGD Log), pohvalil poveljnik Civilne zaščite, župan Mladen Sumina. Vse razpoložljive ekipe so bile sicer na terenu že od sobote čez dan, število intervencij pa se je v noči na nedeljo začelo stopnjevati iz ure v uro. Žled je lomil tako listavce kot tudi iglavce in sicer posamezne veje, cele krošnje, pri smreki pa tudi vrhove. Lomilo je cela drevesa in jih prevračalo tudi s koreninami. Prevrnjena drevesa so odstranjevali s cest, poškodovanih pa je bilo tudi kar nekaj gospodarskih objektov ter več stanovanjskih objektov. Poleg gasilcev so bili na terenu tudi pogodbeni izvajalci s strojno mehanizacijo, ki so pomagali intervencijskim ekipam po celotnem območju občine. K sreči poškodovanih ni bilo, je pa veliko škode na objektih in v naravi.

 

Opozorila:

-zaprta je Rimska cesta (od Tržaške ceste do Hrastja)

-zaprta Šolska cesta iz smeri Log

 

V Zdravstvenem domu Vrhnika bo predvidoma danes (3. 2.) in jutri (4.2.) zaradi izrednih razmer delovala le nujna medicinska pomoč.

 

Zaprto je otroško igrišče v Jordanovem kotu – zaradi poškodovane zaščitne mreže bo zaradi možnih poškodb obiskovalcev zaprto igrišče v Jordanovem kotu

 

V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!