Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izboljšava loškega katastra


NOVICE

| |
19.01.2014      22:07
A A

Izboljšava loškega katastra


Občina Log - Dragomer je konec leta pristopila k izdelavi elaborata izboljšave zemljiškokatastrskih podatkov na urbanem območju naselja Log. Z izboljšavo naj bi dosegli usklajenost katastra med stanjem v naravi in na zemljiškokatastrskem prikazu. Na določenih delih kljub izboljšavam še obstajajo odstopanja.


Deli:

Projekt izboljšave katastrskih podatkov je izdelal LGB, geodetski inženiring in informacijske tehnologije, d. o. o., ki je na podlagi analize zemljiškokatastrskih podatkov, terenske izmere in obdelave zbirke listin izdelal geodetski načrt izboljšanega zemljiškega katastra. Cilj projekta je bil, da bi bila kakovost grafičnega prikaza geodetskega načrta boljša.

Izdelovalec projektov je pojasnil, da se je po izboljšavi na pretežnem območju Loga zemljiškokatastrski načrt bistveno izboljšal. Pričakovane izboljšave pa niso dosegli na območjih, kjer je bilo vzdrževanje zemljiškega katastra slabo, in tam, kjer elaborati postopkov ne obstajajo ali pa so med seboj neskladni.

Izboljšani podatki ne nadomeščajo urejanja mej in zato ne predstavljajo "poteka mej". Kljub izboljšavi zemljiškokatastrski prikaz ostaja nespremenjen, ker so na parcele vezani drugi prostorski prikazi: prostorski načrti, pravni režimi. Rezultat izboljšave je geodetski načrt z zemljiškokatastrsko vsebino, ki je na večinskem delu usklajena s stanjem v naravi. Geodetski načrt bo osnova za pripravo idejnih načrtov za posege v prostor, za konkretne projekte pa ga bo možno uporabiti pri izdelavi geodetskih načrtov za projektno dokumentacijo.

 

V. E. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!