Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pod Lovrencem že ropotajo gradbeni stroji


NOVICE

| |
19.09.2014      18:55
A A

Pod Lovrencem že ropotajo gradbeni stroji


Septembra se je začela obnova dela ceste, ki vodi do dragomerškega pokopališča. Asfaltirali bodo okoli 300 metrov ceste Pod Lovrencem, dela pa naj bi se zaključila predvidoma do konca oktobra.


Deli:

Izbrani izvajalec, Euro Grad, d. o. o., je na začetku septembra začel prenavljati del ceste Pod Lovrencem, kjer se začne makadam do nekdanjega objekta mežnarije oziroma vodohrana. Kot nam je povedal Jure Jančič iz občinske uprave, bodo gradbeniki cesto v nekaterih delih skupaj z bankinami razširili do štirih metrov, obnovili in asfaltirali pa bodo 300 metrov ceste. »Obstoječi voziščni makadam do globine 40 cm bodo nadomestili z novim tamponom ter položili asfalt v debelini 7 cm,« je pojasnil. Dodal je, da bodo ob obnovi ceste pri cerkvi uredili tudi plato, ki bo služil kot predpriprava za parkirišče na pokopališču. Za ureditev parkirišča bodo uporabili odpadni tampon s ceste Pod Lovrencem, ki bi ga gradbeniki sicer morali odpeljati na deponijo. Izvedeli smo, da je investicija vredna skoraj 74 tisočakov, kar je nekaj manj, kot so predvideli v proračunu. Zato naj bi ob gradnji ceste v cestišče položili še kabelsko kanalizacijo za poznejšo izvedbo javne razsvetljave.

V sklopu gradnje bodo uredili tudi odvodnjavanje, ki so mu na občinski upravi posvetili kar nekaj pozornosti. »Odvodnjavanje se izvede z vgradnjo drenažne cevi, revizijskih peskolovnih jaškov in izpustov. Iztočne glave izpustov se bodo obdelale s kamnito zložbo v betonu,« je pojasnil naš sogovornik. Obnova bo potekala približno dva meseca, torej predvidoma do konca oktobra. V času gradnje bo cesta vsaj delno neprevozna, oviran bo vsakršen promet z motornimi vozili, omogočili pa bodo pešpot do pokopališča. V primeru pokopa umrlega bodo poskrbeli tudi za nemoten dostop do pokopališča z vozili, so še zagotovili na občini.

Sicer pa so začetek gradnje nekoliko zamaknili zaradi sečnje lesa. Kot je povedal Jančič, so večino deponirane hlodovine že odpeljali, preostali les pa so odložili neposredno ob gradbišču in ga bodo odpeljali naknadno.

 

V. L. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!