Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

Nadaljuje se gradnja kolesarskih stez


EVROPSKI PROJEKTI

| |
26.03.2014      15:02
A A

Nadaljuje se gradnja kolesarskih stez


Komunalno podjetje Ljubljana je v začetku marca gradbene stroje znova pripeljalo v Občino Log - Dragomer, kjer delavci nadaljujejo gradnjo kolesarskih stez in pločnikov. Na občini medtem pospešeno iščejo izvajalca, ki bosta ob regionalni cesti gradila kanalizacijo in vodovod.


Deli:

Delavci KPL bodo najprej dokončali začeto delo na desni strani regionalne ceste, kjer gradijo pločnike, nato pa bodo gradnjo nadaljevali še na odstavnem pasu. Tu bo Komunalno podjetje Ljubljana uredilo mešano asfaltno površino za kolesarje, traktorje in pešce, ki bo široka tri metre, od glavne ceste pa bo ločena z jekleno varnostno ograjo. Poleg tega bosta preurejeni dve križišči; na Lukovici je preureditev že skoraj končana, v Dragomerju pa so predvideni rekonstrukcija obeh avtobusnih postajališč, izvedba levega zavijalnega pasu za smer Dragomer, cestna razsvetljava ter priključki za semaforizacijo križišča.

Cesta je zato na gradbiščih že polovično zaprta, promet pa je urejen izmenično enosmerno. Takšna ureditev je predvidena ves čas trajanja gradbenih del, in sicer predvidoma do 20. decembra, ko je rok za dokončanje del.

Občina želi sočasno z gradnjo kolesarskih stez v odstavni pas vgraditi kanalizacijo in vodovod. Zato je januarja občinski svet sprejel rebalans, v katerem so zagotovili sredstva za oba projekta; za gradnjo kanalizacije je tako namenjenega dobrega pol milijona evrov, za vodovod pa 150 tisočakov. Občina je medtem že začela izbirati izvajalca za gradnjo dela kanalizacije ob regionalni cesti (med križiščem za osnovno šolo in kapelico na Lukovici). Ponudbe je oddalo pet izvajalcev, cene pa se gibljejo med 290 tisočaki in 484.000 evri. Do izida Našega časopisa naj bi na občini izdali sklep o izbiri, nato bo začel teči osemdnevni rok za pritožbe, in če se nihče izmed neizbranih ponudnikov ne bo pritožil, bo do izida Našega časopisa občina že imela izbranega izvajalca za gradnjo tega dela kanalizacije. Naj ob tem omenimo, da je del, kjer bo potekala gradnja kanalizacije, del kohezijskega projekta. Ker občina še nima izdane odločbe o dodelitvi kohezijskih sredstev, bodo sredstva v celoti založili.

V teku pa je tudi izbira izvajalca, ki bo gradil odsek vodovoda ob regionalni cesti, ponudbe bodo na občini odpirali 25. marca.

 

V. E.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!