Logo MojaObčina.si

Log - Dragomer

JUTRI
2°C
-2°C
PON.
2°C
-3°C
Deli
3389

Nižja cena pomoči družini na domu

Uporabniki socialno varstvene storitve pomoč družini na domu od druge polovice aprila dalje za to storitev plačujejo nekoliko manj. Storitev se je za neposrednega uporabnika pocenila skoraj za pol evra na uro, nova cena znaša 4,88 evra na uro, razliko do polne cene 17,16 evra pa še naprej subvencionira Občina Log - Dragomer. Nove cene so na aprilski seji soglasno potrdili občinski svetniki.

V Občini Log - Dragomer to storitev izvaja Zavod Pristan. Storitev lahko koristijo starejši od 65 let, ki niso sposobni za popolnoma samostojno življenje, invalidi, kronično bolni ter osebe z dolgotrajnimi okvarami zdravja, pa tudi hudo bolni otroci ali otroci s težko motnjo v telesnem ali težko in najtežjo motnjo v duševnem razvoju, ki niso vključeni v organizirane oblike varstva. Pomoč družini na domu se lahko izvaja vse dni v tednu, vendar ne več kot 20 ur tedensko. Storitev obsega različne sklope opravil, prilagodi pa se jo potrebam posameznika. Ta opravila zajemajo pomoč pri temeljnih dnevnih opravilih (pomoč pri oblačenju, slačenju, umivanju, hranjenju, opravljanju osnovnih življenjskih potreb, vzdrževanju in negi osebnih ortopedskih pripomočkov), gospodinjsko pomoč (prinašanje enega pripravljenega obroka ali nabava živil in priprava enega obroka hrane, pomivanje uporabljene posode, osnovno čiščenje bivalnega dela prostorov z odnašanjem smeti, postiljanje in osnovno vzdrževanje spalnega prostora) ter pomoč pri ohranjanju socialnih stikov (vzpostavljanje socialne mreže z okoljem, prostovoljci in sorodstvom, spremljanje upravičenca pri opravljanju nujnih obveznosti, informiranje ustanov o stanju in potrebah upravičenca ter priprava upravičenca na institucionalizirano varstvo).

 

V. L. 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij