Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Brezoviška župnija je 5.000 evrov bliže novim ......


NOVICE

| |
11.02.2014      16:38
A A

Brezoviška župnija je 5.000 evrov bliže novim orglam


Donacijo v višini 5.000 evrov je ob godu zavetnika cerkve, sv. Antona Puščavnika, v imenu Občine Log - Dragomer župniji izročil župan Mladen Sumina.


Foto: V. E.
Foto: V. E.
Deli:

Brezoviška župnija si zadnjih nekaj let prizadeva zbrati sredstva za nakup novih orgel, ki so velik finančni zalogaj. Zato so pripravili že več dobrodelnih koncertov, tokrat pa jim je ček izročila še Občina Log - Dragomer. Tega je župan Mladen Sumina izročil po sveti maši ob godu zavetnika brezoviške cerkve. Ob tej priložnosti je zbranim med drugim povedal: "Nabava in postavitev orgel je velik in finančno zahteven projekt. Upajmo, da nam bo s skupnimi močmi projekt uspelo uresničiti."

Postavitev novih orgel je resnično velik projekt, saj bodo ene izmed največjih v tej dekaniji, zanje pa bodo odšteli okoli 250 tisočakov. Izdelal jih bo Tomaž Močnik iz Cerkelj na Gorenjskem, in sicer v romanskem slogu, imele bodo trideset registrov in dva manuala. V cerkvi so sicer že zaključili prvo fazo ureditve; uredili so prezbiterij in ladijski del pri oltarju, prenavljajo pa tudi kor, v katerega naj bi nove orgle postavili še letos. 

 

V. E. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Log - Dragomer!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!