Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Pojavljale se bodo krajevne plohe in nevihte, ki se bodo nadaljevale tudi v noč. Nekatere bodo lahko močnejše. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 30, v severozahodni Sloveniji okoli 25 °C.
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 26°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
torek, 24.07.2018
16°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 21.7.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Najpomembnejša sta skupnost in mentorstvo


GOSPODARSTVO, POSLOVNE, DOGODKI, ZAVODI

| |
21.03.2017      20:13
A A

Najpomembnejša sta skupnost in mentorstvo


Sheena Lindahl je soustanoviteljica in predsednica mreže Empact, ki mladim podjetnikom omogoča povezovanje in izpostavljenost v širši skupnosti. 7. marca 2017 nas je obiskala v ABC Hubu, kjer se je srečala z mladimi podjetniki, študenti ter člani Zavoda Ypsilon.


Shenna je z nami delila nasvete za mirno podjetniško pot.
Shenna je z nami delila nasvete za mirno podjetniško pot.
Deli:

Pri sedemnajstih letih je Sheena s 30 dolarji v žepu brez vednosti staršev sedla na avtobus za New York, kjer si je želela pridobiti samostojnost. Pravi, da bi skoraj odnehala, ko je prejela dobro ponudbo, zaslužila za šolnino na New York University, se leta 2005 povzpela na lestvico 25 podjetnic mlajših od 25 in ustanovila svoje podjetje Empact.

 

Model podjetništva ni le Zuckerberg                     

Misija Empacta je širiti podjetniško mislenost v skupnosti ter pomagati podjetnikom oblikovati poslovne modele, ki so jim pisani na kožo: »Ko vidite raznolike obraze podjetništva, spoznate, da je lahko vsak podjetnik.« Mnogi se ujamejo v zanko močnih zgledov in zgradijo podjetje, ki hitro postane nočna mora: »Bodi avtentičen, tako lahko postaneš hit, ki ga bodo želeli vsi posnemati. Če si zlagan, to ljudje hitro ugotovijo. Bodi to, kar si,« je svetovala mladim v ABC Hubu.

Podjetništvo ne sme postati izkušnja osamljenosti

Zaradi svojih dolgoletnih izkušenj v poslu razume cikličnost uspeha: enkrat si zgoraj, drugič si spodaj, kar je povsem normalno, pravi. Zato še toliko bolj verjame v pomembnost povezovanja podjetnkov, ki svojim zaposlenim ne morejo zaupati svojih slabosti, saj bi s tem vplivali na njihovo delovno vnemo. Svetuje, naj se povezujemo z mentorji iz podobnega področja, ki so že prebrodili določene težave, svoje znanje pa pogosto radi delijo naprej.

Še toliko bolj pomembna sta povezovanje in mentorstvo, ker je podjetništvo po mnenju Sheene izkušnja osamljenosti. Na mreženjskih dogodkih se morajo podjetniki pokazati v najboljši luči, zato ne delijo svojih zgodb neuspeha. Sheenina osebna misija je zato pomagati ljudem, da poiščejo svoj potencial in svojo vizijo harmonizirajo s problemi, ki jih rešujejo.

 

Radovednost, ponižnost, avtentičnost


To so tri vrednote, ki jih Sheena najbolj ceni, izvirajo pa iz njenih osebnih izkušenj. Verjame, da je najpomembnejša lastnost ljudi pripravljenost za učenje in veselje ob odkrivanju novih stvari. Ker je sama začela svojo poti iz nič, razume podobnosti med ljudi in ceni razumevanje, da lahko že jutri ostanemo brez vsega. Najbolj pomaga, če stopimo iz cone udobja, poiščemo svoj model dela in poslovanja ter izkoristimo življenje, ki nam je bilo dano: »Osredotoči se na eno stvar naenkrat in poskusi v tej postati najboljši.«


Kaj je najhujše, kar se lahko zgodi?


Včasih je treba stopiti v prazno in zaplavati s tokom, smo se strinjali vsi udeleženci dogodka. Če nimaš nič, tudi nič ne moreš izgubiti. Sheena Lindahl je potrdila, da smo v Zavodu Ypsilon na pravi poti: »Bilo je čudovito izkusiti skupnost Ypsilona, ta prostor in ljudi z veliko energije.«

Zahvala za izkušnjo pa gre tudi Veleposlaništvu ZDA, ki nam omogoča spoznavati navdihujoče ljudi, kakršna je Sheena. »Veseli smo, da lahko delamo z Zavodom Ypsilon in pripeljemo občinstvo mladih, ki imajo veliko energije in motivacije ter želijo videti pozitivno spremembo v Sloveniji,« je povedal Philip Beekman. »Upam, da je Sheenino sporočilo o opolnomočenju in sprejemanju tveganj pustilo pečat med mladimi, ki naj od dogodka prejmejo navdih in navdušenje za uresničevanje svojih sanj.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ljubljana!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.07.2018
Danes ni dogodkov.
22.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
22.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu
24.07.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
24.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi David Lynch, Ogenj na odru
24.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - glasbeni večeri americane
27.07.2018 | Družabni dogodki
FLOSFEST 2018
29.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi Švicarija: skupnost, umetnost in narava
29.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
29.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu
22.07.2018 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
22.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - Filmi v gozdu
24.07.201 | Tečaji in delavnice
Qigong - umirjena vadba
24.07.2018 | Umetnost
Vodstvo po razstavi David Lynch, Ogenj na odru
24.07.2018 | Kultura
Poletje v Tivoliju - glasbeni večeri americane

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo