Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

delno oblačno
Zvečer bodo padavine ponehale. Ponoči se bo deloma zjasnilo, proti jutru bo v notranjosti Slovenije nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 22°C
petek, 17.10.2018
11°C | 20°C
sobota, 19.10.2018
9°C | 20°C
nedelja, 20.10.2018
7°C | 19°C
ponedeljek, 21.10.2018
8°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Jasmin, Tinktura iz jasmina (Jasminum ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
24.07.2018      15:43
A A

Jasmin, Tinktura iz jasmina (Jasminum nudiflorum) 50mlJasmin ob Jep
Jasmin ob Jep
Deli:

JASMIN Tinktura iz jasmina (Jasminum nudiflorum)

 

Jasmin je edinstvena roža, imenovana tudi "kralj cvetja", zaradi svoje dišave in lepe oblike cveta, ki spominja na krono. Rastlina vsebuje eterična olja, pa tudi dragocene kisline (benzojsko, salicilno, mravljično). To so najmočnejša protivnetna zdravila, ki jih človek uporablja od davnih časov.

 

Že več let nam cvetijo različni in raznobarvni jasmini ob Javorski energijski poti in nam s svojo lepoto in vonjem lepšajo dni. Jasmin je bil rastlina vzhodnih krajev, kjer ji pravijo rastlina ljubezni. S spremembami podnebja postaja rastlina, ki prezimi tudi pri nas.

Jasmin smo poznali predvsem kot okrasno rastlino a smo s prebiranjem o njej spoznali, da ima mnogo zdravilnih učinkov na človekovo telo. Ko stojimo ob njem in nam prijetno diši, se umirjamo in lažje se bomo podali v svet sanj.

Ker alkohol potegne iz jasmina največ zdravilnih snovi smo izdelali Tinkturo iz jasmina po receptu zeliščarja Janeza Javorskega z upoštevanjem znanj naših babic. Uprabljamo le cvetove jasmina v polnem cvetenju.

Tinktura iz jasmina ima tudi antispazmodični učinek. Jasmin je koristen za nespečnost, impotenco, prehlad in piskanje v glasu, za depresijo in utrujenost. Tinktura iz jasmina ima kot vse vrste zelišč večplasten učinek. Pomaga pri ginekoloških boleznih, bronhialni astmi, kožnih boleznih.

Zasledili smo, da na Kitajskem Tinkturo iz jasmina uporabljajo za blaženje tegob dermatitisa in za zmanjševanje povišanega sladkorja in krvnega tlaka.

Tinktura iz jasmina je štiriinšestdeseta tinktura Janeza Javorskega izdelana na Ekološki zeliščarski kmetiji Pr Nejc.

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!