Logo MojaObčina.si

Litija

JUTRI
2°C
-6°C
NED.
1°C
-6°C
5603

Študentska delovna brigada na Dolah

Študentska delovna brigada je s svojo dvajsetletno zgodovino največji  prostovoljski projekt Študentske organizacije Univerze v Mariboru. Med poletnimi počitnicami, vse od leta 1999, študenti gostujejo v različnih krajih po Sloveniji. Osnovni namen brigade je pomagati, spodbujati solidarnost in se družiti ter sklepati prijateljstva, ki ostajajo še dolgo po zaključku študija. Na Dolah pri Litiji poteka študentska delovna brigada s 50 študenti, ki delajo na 6 deloviščih; urejajo odvodnjavanje cerkve v Prelesju, pomagajo pi postavljanju oglarske kope, urejajo smučišče in ograjo pri nogometnem igrišču, urejajo oglarsko pot v dolžini 12 km…Manjša skupina brigadirjev  izvaja markiranje Zasavske planinske poti. Študenti so navdušeni nad toplim sprejemom v našem okolju ter se veselijo sodelovanja z lokalno skupnostjo, krajevno skupnostjo in domačini.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi