Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Kako nastane in se širi zvok je zanimalo ......


VRTEC

| |
06.02.2015      18:15
A A

Kako nastane in se širi zvok je zanimalo otroke v vrtcu Čebelica v Gabrovki


Pri aktivnostih s področja naravoslovja je pri otrocih opazen velik napredek, ne samo na kognitivnem področju, ampak na vseh področjih otrokovega razvoja, napredek v znanju in razvijanju spretnosti in sposobnosti.


Poslušanje zvoka po cevi
Poslušanje zvoka po cevi
Deli:

Vzgojiteljice spodbujajo aktivnost otrok s postavljanjem odprtih vprašanj ter s tem otroke spodbujajo k razmišljanju, predvidevanju in napovedovanju rezultatov.

V skupini Pikapolonic so se s poskusi lotili raziskovanja zvoka. Uživali so, bili zelo motivirani in aktivni. Poslušali so različne zvoke v okolici, igralnici  in naravi ter poskušali sami ustvarjati različne zvoke. Spoznali so, da se zvok v zraku širi v vse smeri, da slišijo zvok šibkeje, če se oddaljijo od zvočila ali če ga pokrijejo z različnim materialom (papirjem, blagom, usnjem ali zaprejo v omaro), da se zvok lahko širi tudi po napetih vrvicah, palicah, tulcih ali ceveh (poslušanje tiktakanje ročne ure po dolgem tulcu, jekleni palici…). Zanimivo je bilo opazovati, kako se pred zvočnikom, po katerem se je predvajala glasna glasba »premika –pleše« plamen sveče. Ko so glasbo utišali, je plamen obmiroval. Ali poskus na zvočniku, ko je na foliji, ki je bila napeta na lončku »poskakovala- plesala« drobna mivka. Ustvarili so »trstenke«, iz katerih so s pihanjem izvabljali svojevrsten zvok. Naredili so »telefon«, dva lončka so povezali z vrvico. Ko so vrvico napeli, so lahko slišali, kako glas-zvok potuje po njej.

Aktivnosti so fotografirali in iz fotografij oblikovali plakat, ob katerem so lahko ponovno podoživljali svoje delo in o aktivnostih razlagali tudi staršem.

 

Za male Pikapolonice Marinka L., Simona R.  in Branka H.
1 (1 glas)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Litija!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent

Bodite prvi pri oddaji mnenja.