Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Igra z magneti


VRTEC

| |
25.01.2016      18:08
A A

Igra z magneti


Dejavnosti, kjer imajo otroci možnost raziskovanja, preizkušanja, ugotavljanja, predvidevanja, so otrokom zelo priljubljena, saj jih v te dejavnosti spodbuja prirojena radovednost in raziskovanje.


Deli:

Hkrati so to aktivnosti, kjer je pri otrocih prisotno procesno učenje.

Zelo pomembno je dejstvo, da imajo otroci raziskovalne aktivnosti radi, zato se med igro neprisiljeno seznanjajo z mnogimi dejstvi in osvajajo številne pojme. To pa je temelj za njihovo kreativnost, ki je nemara bistvena sposobnost za osebno uspešnost v prihodnosti.

Igra z magneti je bila otrokom zanimiva. Ob njej so se porajala nova vprašanja, na katere so ob poskusih iskali odgovore. Spoznavali so, kaj magneti privlačijo in kaj ne, spoznavali so magnetne sile, magnetno polje, ugotavljali, da magneti delujejo tudi skozi papir, plastiko, les... Morda se to sliši učeno, a preko različnih iger je bil to otrokom velik izziv in zabava. Ob poskusih so predvidevali, napovedovali rezultate in jih preverjali. Ob različnih pripravljenih igrah so te ugotovitve potrjevali in pridobivali nove izkušnje. Z magneti so iskali predmete, ki jih magnet privlači, nato so tekmovali, kdo z magnetom poišče več prijateljev, drobne kovinske predmete so z magnetom pobirali iz vode in mivke, z magnetom, barvo in pisarniško sponko so risali, z magnetom so vozili slalom, vijugali v labirintu, lovili ribice, se igrali z različnimi magnetnimi konstruktorji.

Ob vseh takšnih in podobnih dejavnostih pa postajajo otroci bogatejši za nova znanja in izkušnje, ki jih potrebujejo v svojem nadaljnjem življenju.

                                                                                             Za male raziskovalce Marinka Lenart
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Vrtec Čebelica - Osnovna šola Gabrovka - Dole? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Vrtec Čebelica - Osnovna šola Gabrovka - Dole
Vrtec Čebelica - Osnovna šola Gabrovka - Dole
GABROVKA 30
Tel:(01) 897 10 42
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.06.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.