Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 18°C
torek, 23.09.2018
12°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 16°C
petek, 27.09.2018
1°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

PREOBRAZBA ZUNANJEGA PROSTORA PREJ - POTEM: ......


GOSPODARSTVO

| |
21.06.2017      13:37
A A

PREOBRAZBA ZUNANJEGA PROSTORA PREJ - POTEM: Stik z naravo sredi mesta


Dom ni le hiša, ampak celotna parcela, ki nudi lastniku zavetje, stik z naravo in samim seboj. Primer zunanje ureditve hiše v naselju, kjer parcelo omejuje cesta s treh strani, kjer so moteči pogledi in hrup s ceste, smo spremenili v bivalni vrt.


Pozneje: tlakovano dvorišče namenjeno parkiranju, poudarek glavnega vhoda s kamnom .
Pozneje: tlakovano dvorišče namenjeno parkiranju, poudarek glavnega vhoda s kamnom .
Deli:

Vrt, ki je spojitev narave s hišo, pomeni v mestu dodano kvaliteto bivanja. Narava se najbolje projecira v drevesu, predvsem na majhnem zemljišču, zato smo javor in magnolijo, ki so jih lastniki posadili ob gradnji hiše, ohranili in vpletli v novo zasnovo. Drevo, ki raste v sožitju s hišo in spremlja lastnike skozi daljše obdobje življenja, pušča sledi, spomine in se pusti prilagoditi novi ureditvi.

Zasebnost in zaščito pred hrupom smo vzpostavili predvsem s steno, ki loči, kar želimo zakriti in kljub neposredni bližini ceste, ustvarja mir. Steno preraščajo vzpenjavke, na južnem delu zemljišča pa zastirajo poglede s ceste in dajejo zeleni zastor drevesa in grmovnice. Bivalni vrt z letno kuhinjo in nadstreškom nudi prijetno bivanje na prostem tudi v vročini ali med padavimami. Kljub prevladujoči zeleni barvi pa se vrt celo leto spreminja, za kar poskrbi prelivanje barvnih odtenkov listja skozi leto, kot tudi cvetoče rastline. Ko se pri načrtovanju pojavi problem kvalitete bivanja in se od načrtovanja do izvedbe vleče rdeča nit stik z naravo, zasebnost in bivanje na prostem sredi mesta, je treba slediti zastavljenemu cilju od začetka načrtovanja, ki ga najlažje dojemamo preko 3D vizualizacije in nas vodi vse do posamezne faze izvedbe. Načrt je dosegel svoj epilog, ko se lastnik usede na klop in uživa, včasih samo ob pogledu na košček neba. 

Tekst:  Helena Majcen Kričaj, u.d.i.k.a.

Foto: Center za zunanjo ureditev

www.zunanjaureditev.com

SVETOVALNI DAN V CENTRU ZA ZUNANJO UREDITEV 22.06.2017
Če ste na poti do nove zunanje ureditve, prenove ali dopolnitve, se lahko udeležite individualnega svetovalnega dneva v podjetju Center za zunanjo ureditev – hiši idej in povezovanj na Veliki Preski nad Litijo ter s plačilom kotizacije​ rezervirajte​ termin​.​ Prejeli boste nasvete na temo zunanje ureditve, informacije o postopkih realizacije in navezave do različnih mojstrov izvedbe.

REZERVACIJA TERMINA
• IZPOLNITE SPLETNO PRIJAVNICO http://www.zunanjaureditev.com/sl/povezovanje#advisory-days
• POKLIČITE 041 351 929 (Petra Kos) ali
• POŠLJITE E-SPOROČILO info@zunanjaureditev.com
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI CENTER ZA ZUNANJO UREDITEV hiša idej in povezovanj? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
CENTER ZA ZUNANJO UREDITEV hiša idej in povezovanj
CENTER ZA ZUNANJO UREDITEV hiša idej in povezovanj
VELIKA PRESKA 1
Tel:01 89 73 917
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018
Danes ni dogodkov.
27.09.2018 | Kultura
Ljubljana pred sto leti
29.09.2018 | Tečaji in delavnice
Metalurška delavnica
03.10.2018 | Kultura
Odprtje replike litijske kapelice
27.09.2018 | Kultura
Ljubljana pred sto leti
29.09.2018 | Tečaji in delavnice
Metalurška delavnica
03.10.2018 | Kultura
Odprtje replike litijske kapelice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.