Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 18°C
torek, 23.09.2018
12°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
3°C | 16°C
petek, 27.09.2018
1°C | 20°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

PREOBRAZBA ZUNANJEGA PROSTORA PREJ - POTEM: ......


GOSPODARSTVO

| |
19.04.2017      14:09
A A

PREOBRAZBA ZUNANJEGA PROSTORA PREJ - POTEM: Pridobitev bivalnega platoja v strmini


Na robu Ljubljanske kotline je v hrib prislonjen poslovno-stanovanjski objekt z obdanimi brežinami. Želje lastnikov so speljan dostop do srednjega in zgornjega nivoja hiše, ustvarjen zasebni vrtni plato z letno kuhinjo in lopo ter pokrito trojno parkirišče in zasebni vhod.


Potem: preobrazba makadamskega platoja v vrtno oazo za sprostitev
Potem: preobrazba makadamskega platoja v vrtno oazo za sprostitev
Deli:

Betonska opora je pot do ravnine.

Lastnik je na plastnice postavil tri škarpne nivoje: spodnjega, ki nakazuje vhod v poslovni del; srednjega, ki je v začetku dovozne poti zagrajen s premično ograjo, mimo katere se dostopa do privatnih parkirišč, peš vhoda ter vrtnega platoja; in zgornjega, ki zapira mejno parcelo in služi kot temeljni zid montažnih nadstreškov. Ker betonski bloki predstavljajo veliko izstopajočo površino, jih s pomočjo zasajenih plezalk in grmičevja naravno zakrijemo.

 

Objekti na bivalnem platoju prilagojeni južni legi.

Na zgornjo betonsko oporo je naslonjen nadstrešek za tri avtomobile. Nosilna konstrukcija je iz vroče cinkane kovine, nadgrajena z leseno konstrukcijo, pokrita s folijo ter zaključena s pločevinastimi obrobami in peščeno prodnato streho. V istem stilu sta tudi nadstrešek z letno kuhinjo in lopa v vrtu. Rešitev za nezaželene poglede in močno južno sonce je pravilna prostorska postavitev objekta, zasaditev in senčenje. Senčimo z rastlinami, ki se vzpenjajo po kovinskih vrveh ter listopadnimi drevesi. Občutek hlada pa zagotovi tudi večja zelena površina.

 

Pri zunanji ureditvi se odločimo za naravne materiale.

Zunanja ureditev je vedno prilagojena ljudem, njihovim aktivnostim in načinu bivanja. V letno kuhinjo in celoten bivalni plato smo v sodelovanju z lastniki vgradili: uporabne površine (nadkriti bivalni, parkirni in vhodni prostor, betonsko-keramična tla, pult, vodno korito, sedežno garnituro, podnice, lopo in omarice za shranjevanje, vodni priključek za zalivanje), naravne površine (travnato ravnico, lesene tlakovce - čoke, kamnite poti, nizke grmovnice in drevesne vrste, prodnato streho) in okrasne površine (bambusno bariero, vrtno razsvetljavo, lesene ročaje, kamnito steno ter pletene kovinske vrvi). Bivalni plato zaključuje varnostna ograja, ki se odpira proti robnemu gozdu in zaobjema igro tekstur in linij, ki jih izrisujejo les, kovina, beton, trava, prodniki, lubje in rastline.

 

Tekst: Špela Pavlič Kos in Jože Kos

Foto: Center za zunanjo ureditev

www.zunanjaureditev.com

SVETOVALNI DAN V CENTRU ZA ZUNANJO UREDITEV 29.04.2017
Če ste na poti do nove zunanje ureditve, prenove ali dopolnitve, se lahko udeležite individualnega svetovalnega dneva v podjetju Center za zunanjo ureditev – hiši idej in povezovanj na Veliki Preski nad Litijo. V letnem koledarju si označite soboto 29. 4. ter s plačilom kotizacije​ rezervirajte​ termin​.​ Prejeli boste nasvete na temo zunanje ureditve, informacije o postopkih realizacije in navezave do različnih mojstrov izvedbe.

REZERVACIJA TERMINA
• IZPOLNITE SPLETNO PRIJAVNICO http://www.zunanjaureditev.com/sl/povezovanje#advisory-days
• POKLIČITE 041 351 929 (Petra Kos) ali
• POŠLJITE E-SPOROČILO info@zunanjaureditev.com
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI CENTER ZA ZUNANJO UREDITEV hiša idej in povezovanj? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
CENTER ZA ZUNANJO UREDITEV hiša idej in povezovanj
CENTER ZA ZUNANJO UREDITEV hiša idej in povezovanj
VELIKA PRESKA 1
Tel:01 89 73 917
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.09.2018
Danes ni dogodkov.
27.09.2018 | Kultura
Ljubljana pred sto leti
29.09.2018 | Tečaji in delavnice
Metalurška delavnica
03.10.2018 | Kultura
Odprtje replike litijske kapelice
27.09.2018 | Kultura
Ljubljana pred sto leti
29.09.2018 | Tečaji in delavnice
Metalurška delavnica
03.10.2018 | Kultura
Odprtje replike litijske kapelice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.