Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 18.10.2018

pretežno jasno
Zvečer bodo padavine ponehale. Ponoči se bo deloma zjasnilo, proti jutru bo v notranjosti Slovenije nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
8°C | 20°C
petek, 19.10.2018
9°C | 20°C
sobota, 20.10.2018
7°C | 20°C
nedelja, 21.10.2018
9°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 17.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

PRLEŠKA GIBANICA V HIŠI STARE TRTE


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI

| |
29.05.2018      14:13
A A

PRLEŠKA GIBANICA V HIŠI STARE TRTEDeli:

Dogodek, ki se je minuli petek zgodil v Hiši Stare trte, je bil resnično večplasten, prepletala se je zgodovina s sedanjostjo, začinjena s tradicijo in ponosom.

Stane Kocutar je mestni viničar in skrbi za najstarejšo trto na svetu, ki šteje že več kot 400 let: ˝Velik prijatelj Slovenije gospod Ivo Velišek, direktor uprave Praškega gradu, ki je predsedniška rezidenca in največji muzej Češke republike, je minuli petek v Hiši Stare trte na mariborskem Lentu odprl razstavo o manj znanem projektu slovenskega arhitekta Jožeta Plečnika. Plečnik je v 20. letih minulega stoletja na južni grajski brežini Praškega gradu zasnoval vinograd. Gostje iz Češke republike so predstavili to Plečnikovo delo in za eno rastno sezono pred najstarejšo trto na Lentu posadili tudi vinsko trto sorte »hibernal« - iz vinograda na praškem gradu.˝

Na dogodku so bili prisotni tudi člani Častivrednega vinskega konventa Svetega Urbana Maribor, ki se na dan, ko goduje zaščitnik vinogradov, vsako leto poklonijo Stari trti.

Za vinsko in kulinarično razvajanje gostov je poskrbel Zavod za turizem Maribor – Pohorje. Za uživanje brbončic so ponudili prleške gibanice, ki so jih spekli v Gostilni Zorko, na Turizmu na podeželju Tompa ter Majda Vrbnjak in Lidija Koroša. Za koordinacijo je poskrbelo Kulturno, turistično in izobraževalno društvo KELIH. Vse prisotne je prleška gibanica izjemno navdušila, hkrati pa so z zanimanjem poskusili tudi vina, ki jih sommelierji priporočajo k prleški gibanici (Sommelier selection 2018).
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO, TURISTIČNO IN IZOBRAŽEVALNO DRUŠTVO KELIH? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO, TURISTIČNO IN IZOBRAŽEVALNO DRUŠTVO KELIH
KULTURNO, TURISTIČNO IN IZOBRAŽEVALNO DRUŠTVO KELIH
KLJUČAROVCI PRI LJUTOMERU 66
Tel:041 357 520
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2018 | Kultura
Vegetarijanska malica
19.10.2018 | Umetnost
Razstava fotografskih del - Renato Babič
19.10.2018 | Tečaji in delavnice
Kako do (poceni) letalskih kart? z Aniso Kelenc
26.10.2018 | Tečaji in delavnice
GOBE s pogostitvijo z Evo in Milanom Kelharjem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.