Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

pretežno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 20°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Spet so vse poti vodile v Komendo


NOVICE

| |
10.10.2016      15:11
A A

Spet so vse poti vodile v KomendoDeli:

Včeraj so zaprli 21. Kmetijsko-obrtni sejem

V Komendi so včeraj, 9. oktobra, zvečer zaprli 21. Jesenski kmetijsko-obrtni sejem, na katerem je od petka, 7. oktobra, na 45.000 kvadratnih metrih razstavljalo dobrih 700 razstavljavcev.

V treh dneh si ga je po podatkih organizatorja in urejanja prometa ogledalo raje več kot 75 tisoč obiskovalcev oziroma približno toliko kot letošnji Spomladanski sejem. Po srečanju pridelovalcev krompirja pred slovesnim odprtjem, je v petek, 7. oktobra, z županom Občine Komenda Stanislavom Poglajnom in predsednikom Konjeniškega kluba Lojzetom Lahom sejem odprla direktorica direktorata za kmetijstvo Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Tadeja Kvas Majer. Vsi so ob slovesnem odprtju poudarili, da je Sejem v Komendi spodbuda še nadaljnjemu razvoju kmetijstva in domači pridelavi prehrane. Prireditelji pa bodo v prihodnje posebno skrb namenjali strokovnemu programu, prostorskemu urejanju in še posebej prometni infrastrukturi v sejemskih dneh. Sicer pa je že do sedaj sejem postal primerljiv z drugimi poznanimi sejmi v Sloveniji in pri sosedih. Posebno prepoznavnost, kar kažejo tudi vzporedna dogajanja med sejmom (in tudi med letom), pa ima s tem tudi občina Komenda, saj je postal poznan izrek, da med sejmom Vse poti vodijo v Komendo.

Že drugič zapored so se na sejmu ob podpori Občine Komenda, povečini skupaj v enem šotoru, predstavili tudi podjetniki, obrtniki in društva iz občine Komenda. Vsi so se strinjali, da je s takšnim predstavljanjem domačih podjetij in društev na domačem sejmu treba nadaljevati, saj je to najlepša in najboljša priložnost, da se lahko (in skupaj z njimi tudi celotna občina) predstavijo celi Sloveniji in izven.

Še posebno zanimiv je bil potem drugi dan sejma, v soboto, 8. oktobra. Domača godba Komenda, ki ima letos 5. obletnico nastopanj po ustanovitvi, je  jubilej proslavila s Festivalom godb. Po sejmu so se s promenadnim nastopom sprehodile godbe Komende, Bohinja, Domžal, Kamnika, Vodic in Mengša. Festival je začela Godba Komenda z uvodnim nastopom, s prejemom priznanja Sklada za kulturo in s podelitvijo priznanj zaslužnim ustanoviteljem. Več kot štiriurna prireditev je bila najlepša čestitka in priznanje mladim komendskim godbenikom in seveda spodbuda za nadaljnje študijsko delo bogatenja repertoarja ter za nastopanja v prihodnje. 

Program kulturnih dogajanj med letošnjim sejmom pa je potem sklenilo Razvitje prapora Konjeniškega kluba Komenda. Po 35. letih je klub v soboto, po festivalu godb, dobil svoj drugi prapor. Botra sta bila Jože in Romana Dodig. Ob blagoslovitvi domačega župnika Zdravka Žagarja, pobratenju s starim praporom (praporščak Janez Jerovšek), z gasilskimi in prapori sorodnih klubov, je zaobljubo ob razvitju novega prapora (praporščak Jože Korbar), podal predsednik kluba Lojze Lah, da bo klub še naprej deloval enotno, složno in dokazoval, da je vreden dela članov, ki so delali pred njim. Na prvi strani prapor obeležuje KONJ, ki pooseblja šestdesetletno vsebino delovanja kluba, na drugi strani pa TRAKTOR, ki odseva dve desetletji in leto več dela Konjeniškega kluba pri organiziranju sejmov.  

Tako je sejem, ko so v posebnem Glasbenem šotoru vsak dan nastopali številni narodno zabavni ansambli letošnjega Veselega oktobra v Komendi, v organizaciji Sreča Korbarja, tudi še enkrat potrdil, da ko je sejem v Komendi, res Vse poti vodijo v Komendo.

Andrej Žalar  (Aplenca) 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OBČINA KOMENDA
OBČINA KOMENDA
ZAJČEVA CESTA 23
Tel: 01 724 740 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31
23.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo