Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
18°C | 28°C
torek, 24.07.2018
17°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
17°C | 31°C
četrtek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Jubilejna pesem samostojnosti in enotnosti


DOGODKI

| |
28.12.2016      6:43
A A

Jubilejna pesem samostojnosti in enotnostiDeli:
Z Jubilejno pesmijo po prazničnem Božiču je Mešani pevski zbor društva upokojencev Komenda, ob 15-letnici in prek 200 nastopih pod vodstvom Ignaca Gorjanca, v ponedeljek popoldne v dvorani kulturnega doma v Komendi čestital na jubilejnem koncertu tudi k samostojnosti in enotnosti države Slovenije.

Spodbuden in tudi kritičen je bil praznični nagovor župana Stanislava Poglajna, predsednica Društva upokojencev Komenda Marija Pirnat pa je predstavila bogato in uspešno pot uspehov mešanega pevskega zbora v petnajstih letih. Oba, tako župan, kot predsednica društva upokojencev, sta poudarila veliko delo pevk in pevcev pod vodstvom zborovodje Ignaca Gorjanca in se zahvalila za  njihovo kvalitetno predstavljanje zborovskega dela in pesmi ter z njo Komende doma in v tujini. Praznično slovesnost in zborovski jubilej pa je s priznanji, čestitkami in zahvalo še posebej izpostavil predstavnik Javnega sklada Republike Slovenije za kulturne dejavnosti iz Izpostave Kamnik Tone Ftičar s Tino Dobovšek, ki sta zboru, pevkam in pevcem podelila bronaste, srebrne, zlate in jubilejne Gallusove značke.

Lepo in slovesno koncertno prireditev na Štefanovo s prazničnima dogodkoma zbora in države pa so obogatili z nastopom v zborovskem programu tudi operna pevka Vlatka  Oršanič, citrarka Eva Poglajen in učenke Osnovne šole Komenda Moste  Klara, Patricija in Tina s Slomškovo pesmijo o otroških pripravah na sveti večer ob jaslicah. Praznično slovesna in čustveno navdihujoča  je bila v povezovanju tudi Barbara Božič.

Bil je lep praznični večer s slovesno in miselno čestitko četrt stoletne samostojnosti in enotnosti Slovenije.
A. Žalar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OBČINA KOMENDA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!