Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.03.2018

delno oblačno
Ponoči bo večinoma jasno. Na Primorskem bo pihala povečini šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -10 do -3, na Primorskem okoli 2 °C.
-1°C | 14°C
sobota, 22.03.2018
0°C | 12°C
nedelja, 24.03.2018
-2°C | 14°C
ponedeljek, 25.03.2018
0°C | 14°C
torek, 26.03.2018
1°C | 16°C
Opozorila
Četrtek, 22.3.2018 ob 18h
-1°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Svetovni pokal in pred-evropsko prvenstvo v ......


ŠPORT, TURIZEM

| |
28.09.2017      13:30
A A

Svetovni pokal in pred-evropsko prvenstvo v natančnosti pristajanja z jadralnimi padaliNa tekmovanju je sodelovalo 91 tekmovalcev iz 28 držav, ki so iz novega vzletišča na Ozbenu v treh dneh izvedli okoli 800 vzletov. Foto: Jurij Fratina
Na tekmovanju je sodelovalo 91 tekmovalcev iz 28 držav, ki so iz novega vzletišča na Ozbenu v treh dneh izvedli okoli 80...
Deli:

 

Svetovni pokal in pred-evropsko prvenstvo v natančnosti pristajanja z jadralnimi padali se je začelo v sredo 20. septembra 2017 s seminarjem za pridobitev licence mednarodnega sodnika na tekmah v natančnosti pristajanja.

 

Četrtek je bil namenjen za uradni trening, v petek in soboto pa je bilo izpeljanih 6 serij. Uradno odprtje svetovnega pokala v natančnosti pristajanja z jadralnimi padali je potekalo na igrišču pred kobariško šolo, kjer so se zbrali vsi tekmovalci in prisluhnili prisrčnemu programu učencev OŠ Kobarid. Zbrane je pozdravil in jim zaželel dobrodošlico župan Občine Kobarid Robert Kavčič, ki je v družbi opazovalca mednarodne aeronautične zveze Andya Cowely uradno odprl tekmovanje. 

 


Na tekmovanju je sodelovalo 91 tekmovalcev iz 28 držav, ki so iz novega vzletišča na Ozbenu v treh dneh izvedli okoli 800 vzletov. Organizatorjem kot tekmovalcem je bilo vreme naklonjeno, saj so tekmovalci v idealnih pogojih vzletali skoraj vsako minuto. 

 


Tekmovanje si je ogledal tudi opazovalec mednarodne aeronautične zveze Andy Cowely, ki je Kobarid obiskal z namenom, da organizatorju poda oceno organizacije tekmovanja, ki je pomembna za izvedbo evropskega prvenstva, ki ga bo Kobarid gostil septembra 2018. Andy Cowely ni skrival navdušenja  tako nad organizacijo kot gostoljubnostjo in pogoji, zato je organizatorje ocenil z odliko.

 

Ekipa društva Adrenalin Paragliding Team Gornje Posočje, ki je pokal organiziralo s pomočjo kolegov iz Krokarja iz Železnikov, je z izvedbo zadovoljna in verjamejo, da so zadovoljni tudi turistični ponudniki, saj je bilo tekmovalce opaziti praktično na vsakem koraku … 
Podelitev nagrad najboljšim tekmovalcem je potekala v soboto zvečer na pristajalnem mestu v Kobaridu. Medalje je podelil podžupan Občine Kobarid Marko Miklavič. 

Organizacijo svetovnega pokala je podprla Občina Kobarid, Letalska zveza slovenije in številne druge organizacije. Potrudili se bomo, da bo Kobarid dober gostitelj tudi septembra 2018, ko bo potekalo Evropsko prvenstvo v natančnosti pristajanja z jadralnimi padali in bodo nebo ponovno prekrili padalci.

 


Rezultate svetovnega pokala si lahko ogledate na povezavi:  http://pgaeuro2018.lzs-zveza.si/index.php/en/results

 

 
Foto: Društvo Adrenalin Paragliding Team Gornje Posočje 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Smaragdni odsev
Številka: December 2017
Izšla: 12.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
26.03.2018 | Tečaji in delavnice
Vaje za spomin
23.03.2018 | Kultura
Predavanje »Bitka na Kolovratu 100 let pozneje«.
26.03.2018 | Tečaji in delavnice
Vaje za spomin

Bodite prvi pri oddaji mnenja.