Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 15.12.2017

oblačno
Danes bo oblačno in v večjem delu Slovenije deževno, sprva bodo vmes krajevne plohe, lahko tudi zagrmi. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ki bo sredi dneva slabel. Temperature bodo od 7 do 13, v severnih krajih okoli 3 °C.
6°C | 11°C
sobota, 16.12.2017
4°C | 10°C
nedelja, 17.12.2017
-2°C | 10°C
ponedeljek, 18.12.2017
-6°C | 9°C
torek, 19.12.2017
-3°C | 9°C
Opozorila
Petek, 15.12.2017 ob 6h
Zjutraj in dopoldne bo pihal okrepljen jugozahodnik, predvsem na severovzhodu ter na Notranjskem bo dosegal hitrost do okoli 70 km/h.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Varuhinja človekovih pravic je obiskala ......


OBVESTILA

| |
04.10.2017      22:35
A A

Varuhinja človekovih pravic je obiskala KobaridDeli:

V sredo, 4. oktobra 2017 je Občino Kobarid prvič obiskala Varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer s sodelavci. V dopoldanskem času je imela pogovore z devetimi občani, ki so ji zaupali svoje težave, pri katerih naj bi jim bile po njihovem mnenju kršene človekove pravice. Izpostavili so različno problematiko v zvezi s stroški vzdrževanja nepremičnin pod spomeniškim varstvom oziroma z možnostmi za njihovo rušenje, nedokončano popotresno obnovo objektov, priključkom na kanalizacijsko omrežje, urejanjem meje, vštevanjem nadur v pokojninsko osnovo, vštevanjem dela v zaporu v delovno dobo in tudi težavami staršev pri stikih z otroki po razvezi ter uporabo slovenskega jezika na radiju in televiziji.

 

Po opravljenih razgovorih z občani se je varuhinja sestala tudi z županom Občine Kobarid Robertom Kavčičem in direktorjem občinske uprave Simonom Škvorom. Povedala jima je, da v pogovorih z občani ni bilo zaznati večje socialne stiske. Izrazila je zadovoljstvo nad nizko stopnjo brezposelnosti, urejeno zdravstveno oskrbo, dobrimi pogoji za otroke, starejše in invalide, katerim varuhinja posveča še posebno pozornost. Župan in direktor občinske uprave sta varuhinjo in sodelavce seznanila s stanjem v občini in povedala, da večjih težav nimajo oziroma jih sproti rešujejo. 


Župan se je varuhinji in njenim sodelavcem zahvalil za obisk in čas, ki so ga posvetili občanom. Varuhinja je svoje vtise strnila v knjigo Občine Kobarid in iz rok župana v spomin na Občino Kobarid prejela Simona Gregorčiča v okvirju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Smaragdni odsev
Številka: December 2017
Izšla: 12.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.