Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 15.12.2017

oblačno
Danes bo oblačno in v večjem delu Slovenije deževno, sprva bodo vmes krajevne plohe, lahko tudi zagrmi. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ki bo sredi dneva slabel. Temperature bodo od 7 do 13, v severnih krajih okoli 3 °C.
6°C | 11°C
sobota, 16.12.2017
4°C | 10°C
nedelja, 17.12.2017
-2°C | 10°C
ponedeljek, 18.12.2017
-6°C | 9°C
torek, 19.12.2017
-3°C | 9°C
Opozorila
Petek, 15.12.2017 ob 6h
Zjutraj in dopoldne bo pihal okrepljen jugozahodnik, predvsem na severovzhodu ter na Notranjskem bo dosegal hitrost do okoli 70 km/h.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Obnova javne razsvetljave v občini Kobarid


OBVESTILA

| |
02.10.2017      10:01
A A

Obnova javne razsvetljave v občini KobaridŽupan Občine Kobarid Robert Kavčič in direktor podjetja Elektro Primorska Uroš Blažica sta v prostorih Občine Kobarid podpisala pogodbo za obnovo javne razsvetljave v občini Kobarid. Foto: Nataša Hvala Ivančič
Župan Občine Kobarid Robert Kavčič in direktor podjetja Elektro Primorska Uroš Blažica sta v prostorih Občine Kobarid po...
Deli:

Občina Kobarid je avgusta 2017 objavila javno naročilo male vrednosti Prenova javne razsvetljave v občini Kobarid. Javna razsvetljava v občini je v veliki meri zastarela, stroškovno neučinkovita, energetsko potratna in neskladna z "Uredbo o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja", zato je prenova obstoječe javne razsvetljave nujno potrebna.

Cilj prenove je zagotoviti sodobno javno razsvetljavo, ki bo omogočala kakovostno osvetlitev javnih površin, ob sočasnem zmanjšanju svetlobnega onesnaževanja in znižanju porabe električne energije ter izpustov CO2.

Predvidena je zamenjava vseh obstoječih svetilk javne razsvetljave z novimi, ustreznimi, brez sprememb električnega omrežja javne razsvetljave (odjemna mesta, prižigališča ter nadzemna in podzemna kabelska infrastruktura se v celoti ohranijo) in brez dodatnih gradbenih posegov ( izvzeta so naselja na livškem ter Vrsno in Krn, kjer se tovrstna zamenjava ne izvaja, zaradi vremenskih vplivov - strele).

V občini Kobarid je skupaj nameščenih 640 svetilk, 24 različnih tipov, ki se napajajo iz 50-ih prižigališč. Obnova zajema 477 svetilk, ki se napajajo iz 44 prižigališč, in pomeni zamenjavo obstoječih svetilk po načelu svetilka za svetilko, s svetilkami z LED moduli. Izvedena bo v skladu z Uredbo o mejnih vrednostih svetlobnega onesnaževanja okolja.

Poraba električne energije na prebivalca v letu 2016 (kWh)  znaša 92,6 kWh/prebivalca ( zakonsko dovoljena 44,5 kWh/prebivalca). Po prenovi pa letna raba el. energije za javno razsvetljavo na prebivalca ne bo presegala 30 kWh.

Občina Kobarid je po postopku javnega naročila izbrala ustreznega izvajalca, podjetje Elektro Primorska d.d. in z njim podpisala pogodbo za prenovo javne razsvetljave v občini Kobarid v skupni višini 118 tisoč evrov. Z deli na terenu je izvajalec začel takoj po podpisu pogodbe in dela bodo potekala po vnaprej določenem razporedu. Prve svetilke so že zamenjane na Drežniškem in obnova se bo nadaljevala v vaseh na levem bregu reke Soče, Kobaridu z okolico in na Trnovem ob Soči in nazadnje v Breginjskem kotu. Obnova se bo zaključila predvidoma 30. oktobra 2017. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Smaragdni odsev
Številka: December 2017
Izšla: 12.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.