Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Ponoči in zjutraj bo zmerno do pretežno oblačno. Predvsem na zahodu so še možne manjše padavine. Po nižinah vzhodne Slovenije bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 10, na Primorskem do 15 °C.
12°C | 21°C
sreda, 17.10.2018
12°C | 26°C
četrtek, 18.10.2018
10°C | 26°C
petek, 19.10.2018
12°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Dobrodelna prireditev MIDO - Miganje za Dojke


DOGODKI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
26.10.2016      11:08
A A

Dobrodelna prireditev MIDO - Miganje za DojkeMIDO 2015. Foto: arhiv Društva proti raku dojk
MIDO 2015. Foto: arhiv Društva proti raku dojk
Deli:

Rak dojke je najpogostejša oblika raka ženske, zboli ena od desetih žensk do 75.leta starosti. Groba incidenčna stopnja znaša 120 na 100.000 žensk v Zgornjem  Posočju. Zbolevajo pa tudi moški , in sicer 1 na 100.000.

Incidenca umrljivosti znaša v Posočju 50 na 100000, kar je precej višja številka kot v ostali Sloveniji.  Zaradi teh zaskrbljujočih podatkov in ker pojavnost raka dojke le narašča, je bilo leta 2014 ustanovljeno Društvo proti raku dojk Posočje.
Društvo je neprofitno in prostovoljno. Skrbimo za že obolele z nasveti, kontakti in tudi finančno pomočjo. Prirejamo veliko predavanj, delavnic,  kjer skušamo ozavestiti dejavnike tveganja za rak dojke in učimo novega zdravega sloga življenja, saj naj bi z stilom življenja lahko preprečili več kot 50% raka dojke, če z zdravim slogom začnemo v odraslosti in 68% raka dojke, če začnemo v otroštvu.

 

Med drugim smo že leta 2015 organizirali zabavno-športno prireditev MIDO- MIganje za Dojke. Tudi letos 19.novembra 2016 ponovno organiziramo MIDO in upamo, da preide v tradicijo. Na prireditvi predstavimo in preizkusimo različne športne aktivnosti v zabavni družbi, tako da se kasneje lahko lažje odločimo za redno vadbo. ( le-ta zmanjša tveganje za rak dojke za 20%). Ne manjka dobre energije, pozitivnih čustev in tudi kak zdrav napitek si privoščimo. Prireditev je dobrodelna, vsi sodelujoči so prostovoljci. Prireditev bo potekala v Tolminu od 16. do 20. ure. Prispevki grejo v sklad za bolnice z rakom dojk Posočja za finančno pomoč(npr. pri prevozih na zdravljenje).


Migajte za Dojke tudi vi in se nam pridružite v soboto, 19. novembra v Tolminu. Vabilo priloženo v priponki besedila.

Erika Tuta
predstavnica Društva proti raku dojk Posočje

 
Priloge:
PDF
vabilo_mido.pdf
73536_vabilo_mido.pdf (735,84 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.