Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 19°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 20°C
petek, 27.10.2017
7°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MePZ Sveti Anton tudi skozi poletje precej ......


KULTURA, OBČINSKI SVET, DRUŠTVA

| |
25.09.2013      8:00
A A

MePZ Sveti Anton tudi skozi poletje precej dejaven


Mešani pevski zbor Sveti Anton iz Kobarida je bil tudi čez poletje precej dejaven, kar nekaj nastopov pa se mu obeta tudi v jesenskih mesecih.


mešani pevski zbor Sveti Anton Kobarid
mešani pevski zbor Sveti Anton Kobarid
Deli:

Po kratkotrajnih julijskih počitnicah so se v avgustu nadaljevale intenzivne priprave na premierno izvedbo kantate skladatelja Avgusta Ipavca »Skrivnost rož v gorah«, ki jo je zbor skupaj z drugimi posoškimi pevci zapel ob počastitvi Evropskega dneva spomina na žrtve vseh totalitarnih in avtoritarnih režimov.

 

Prireditev s slavnostnim govornikom Borisom Pahorjem se je pred številnimi domačini in drugimi uglednimi gosti odvijala na kobariškem trgu 30. avgusta zvečer, kantata pa je bila izvedena pod taktirko dirigenta Marka Muniha in ob inštrumentalni spremljavi učiteljev in učencev Glasbene šole Tolmin. Za odlične solo vložke sta poskrbela tenorist Janez Lotrič in sopranistka Marjetka Luznik.


Pevci so 21. septembra sodelovali tudi na vsakoletni prireditvi ob Dnevu miru na Cerju nad Mirnom. Ob mednarodni udeležbi in prisotnosti predsednika republike Boruta Pahorja, ki je predstavil prizadevanja mednarodne skupnosti za vzpostavitev miru na kriznih območjih v svetu, so v sodelovanju z drugimi posoškimi pevci poleg Zdravljice zapeli še nekaj pesmi, rojenih iz bolečin in trpljenja mladih fantov različnih narodov v spopadih na slovenskem ozemlju v preteklosti.


Še en pomemben nastop čaka pevce, in sicer na oktobrski slavnostni seji Občinskega sveta Občine Kobarid, na kateri se bo počastilo tudi spomin na 150-letnico rojstva kobariškega skladatelja Hrabroslava Volariča. Z izvedbo dveh Volaričevih pesmi bodo skupaj s pevci drugih lokalnih pevskih zborov predstavili delček glasbenega ustvarjanja tega pomembnega kobariškega skladatelja in rodoljuba.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KD MEPZ SV. ANTON? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KD MEPZ SV. ANTON
KD MEPZ SV. ANTON
MLINSKO 9
Tel:

Bodite prvi pri oddaji mnenja.