Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 19°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
13°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pevski zbor Sveti Anton prepeval pri maši ......


KULTURA

| |
12.05.2014      16:59
A A

Pevski zbor Sveti Anton prepeval pri maši zadušnici za usmrčene puntarje


Na sončno in prijetno toplo prvo soboto v maju smo se pevci pevskega zbora Sveti Anton iz Kobarida odpravili v Gorico, kjer smo skupaj s še štirimi cerkvenimi zbori prepevali pri maši zadušnici za usmrčene voditelje tolminskega punta.


Zbori  iz Kobarida, Tolmina, Gorice, Devina in Opčin
Zbori iz Kobarida, Tolmina, Gorice, Devina in Opčin
Deli:

Slovesno mašo sta v cerkvi Sv. Ignacija na Travniku ob somaševanju duhovnikov iz tolminske in goriške dekanije vodila goriški nadškof msgr. Carlo Roberto Maria Redaelli in koprski škof msgr. Jurij Bizjak.
Občina Tolmin je v preteklem letu pripravila več slovesnosti v spomin na 300-obletnico tolminskega punta, omenjena maša zadušnica pa je bila sklepna prireditev ob obeleževanju tega pomembnega zgodovinskega dogodka. Da je bila za mašo izbrana cerkev na Travniku, ni naključje, saj so bili voditelji kmečkega upora aprila 1714 usmrčeni prav na tem mestu. Oba škofa sta v svojem nagovoru poudarila velik pomen pravičnosti in poštenosti tistih, ki so na oblasti, za dobrobit in blagostanje v državi.

 

Pet zborov iz Kobarida, Tolmina, Gorice, Devina in Opčin je prepevalo pod vodstvom maestra Marka Muniha, maše pa so se udeležili nekateri vidni predstavniki političnega in kulturnega življenja iz Slovenije in zamejstva. Uradnemu delu slovesnosti je sledilo druženje pevcev v Kulturnem centru Lojze Bratuž.


Mateja Uršič Ivančič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KD MEPZ SV. ANTON? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KD MEPZ SV. ANTON
KD MEPZ SV. ANTON
MLINSKO 9
Tel:
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
26.10.2017 | Kultura
Prižgimo lučko pesniku
27.10.2017 | Tečaji in delavnice
Aranžiranje jesenskih ikeban

Bodite prvi pri oddaji mnenja.