Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.11.2017

oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
5°C | 13°C
petek, 24.11.2017
6°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
7°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
7°C | 10°C
ponedeljek, 27.11.2017
-4°C | 10°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Minister za kulturo si je ogledal kobariške ......


KULTURA

| |
11.07.2014      10:07
A A

Minister za kulturo si je ogledal kobariške kulturne prostore


V sklopu obiska ob otvoritvi razstave "Položaj žensk na predvečer vojne" v Fundaciji Poti miru v Posočju je minister za kulturo dr. Uroš Grilc v četrtek, 10. julija 2014, obiskal tudi kobariške kulturne hrame - Knjižnico Kobarid, Kulturni dom Kobarid in Zeleno hišo.


Jerneja Berginc je ministru razkazala prostore knjižnice in predstavila njeno delovanje. Foto: N.H.I.
Jerneja Berginc je ministru razkazala prostore knjižnice in predstavila njeno delovanje. Foto: N.H.I.
Deli:

Ministra za kulturo dr. Uroša Grilca je sprejela podžupanja Občine Kobarid Božica Špolad Žuber. Skupaj z njim si je ogledala knjižnico in prisluhnila Jerneji Berginc, predstavnici Knjižnice Cirila Kosmača Tolmin, ki je ministru predstavila trenutke iz zgodovine knjižničarstva na kobariškem in delo, aktivnosti ter dosežke Knjižnice Kobarid v dvanajstih letih njenega obstoja.

Minister je z zanimanjem prisluhnil podatkom o številnih dejavnostih in sodelovanju knjižnice z lokalno skupnostjo, posebej pa je pohvalil sodelovanje z Občino Kobarid na področju zagotavljanja diplomskih, magistrskih in doktorskih nalog lokalnih diplomantov kobariški knjižnici. Dejstvo, da ima prav kobariška knjižnica nadpovprečno število vpisanih članov, izjemen obisk in številčno izposojo gradiva, ga je navdušilo, ne pa tudi presenetilo, saj je, kot je povedal "najlepša knjižnica, kar jih je kdaj videl".

 

Minister Grilc je Kobarid obiskal na povabilo Fundacije Poti miru v Posočju. V sklopu obeleževanja 100-letnic 1.svetovne vojne je slavnostno otvoril razstavo "Položaj žensk na predvečer vojne", ki sta jo pripravila Oddelek za zgodovino Filozofske Fakultete Univerze v Ljubljani in Ustanova "Fundacija Poti miru v Posočju".

 

Po otvoritvi in ogledu razstave si je minister ogledal tudi kobariški Kulturni dom in fotografsko razstavo v Zeleni hiši z naslovom Osrečevanja, domačinke Darje Gruntar.

 

Jerneja Berginc, bibliotekarka

Knjižnica Cirila Kosmača Tolmin

in

Nataša Hvala Ivančič

Občina Kobarid
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.