Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

delno oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
7°C | 18°C
torek, 24.10.2017
2°C | 20°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 21°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
7°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Glasbena tradicija na Drežniškem se nadaljuje ......


KULTURA, DRUŠTVA

| |
19.11.2013      8:55
A A

Glasbena tradicija na Drežniškem se nadaljuje in prenaša na mlajše rodove


V nedeljo, 10. novembra je bil v Drežnici pravi praznik petja posvečen 30. obletnici delovanja Mešanega pevskega zbora Drežnica. V sodelovanju s Podružnično šolo Drežnica in drugimi lokalnimi akterji so pripravili bogat kulturni program v katerem so nastopile različne generacije domačih glasbenikov.


Deli:

V prvem delu programa se je s pesmijo predstavil MePZ Drežnica, pod vodstvom Martine Rakušček, ki najraje prepeva Aljaževe, Vodopivčeve, Rakuščkove, Vrabčeve, Venturinijeve, Laharnarjeve, Premrlove, Jenkove in Ipavčeve pesmi.

 

Učenci Glasbene šole Palbin - Matic Rakušček, Dejan Pavšič, Jaka Uršič in Matjaž Rakušček so na harmoniko zaigrali Veselega Ribnčana in Čebelarja. Prisluhnili smo zvoku citer, nanje je zaigrala Lucija Kurinčič ter  mladim pevkam Vokalne skupine Drežnica, ki jih vodi Martina Rakušček.

 

Najmlajša generacija, Otroški pevski zbor PŠ Drežnica, pod vodstvom Rine Berginc, se je predstavila ob klavirski spremljavi Martine Rakušček. Svoj meh pa sta ob koncu programa raztegnila Jakob Kurinčič in Blaž Rakušček.

30. obletnico delovanja MePZ Drežnica so z ljudsko pesmijo Drežniška zaokrožili vsi trije nastopajoči zbori.

 

Navzoče so pozdravile in jubilantom čestitale tudi županja Občine Kobarid Darja Hauptman, podžupanja Občine Kobarid Danica Hrast in vodja JSKD OI Tolmin Silva Seljak. Program je povezovala Nevenka Rakušček, ki je skozi vezni tekst predstavila razvoj glasbene dejavnosti na Drežniškem od začetka 20. stoletja pa do danes. 

 

Foto: arhiv PŠ Drežnica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kobarid!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.