Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.09.2018

delno oblačno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo večinoma šibka burja. Drugod bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem večinoma šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 16, na Primorskem do 20 °C.
7°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
2°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
2°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 22°C
sobota, 29.09.2018
10°C | 17°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

JAVNI POZIV lokalnim pridelovalcem in ......


OBVESTILA

| |
26.02.2018      14:37
A A

JAVNI POZIV lokalnim pridelovalcem in predelovalcem kmetijskih pridelkov/izdelkov za sodelovanje v projektu "JEM DRUGAČE, JEM DOMAČE!"Deli:

Slovenija se še vedno sooča z nizko stopnjo prehranske samooskrbe in ne izkorišča svojih potencialov na področju potrošnje kmetijsko-živilskih proizvodov lokalnega izvora. Večji dostop do lokalne hrane je ključnega pomena za večjo prehransko samostojnost, ohranjanje in razvoj kmetij, nova zelena delovna mesta, varovanje okolja ter skrb za zdravje ljudi.

Takšna situacija je vzpodbudila Lokalne akcijske skupine iz dveh regij, da se povežejo med seboj. V projekt je vključenih 5 Lokalnih akcijskih skupin: TOTI LAS (nosilec operacije), LAS Lastovica, LAS Bogastvo podeželja,  LAS Dobro za nas in LAS Obsotelje in Kozjansko. Sredstva za izvajanje projekta v času od 1.1.2018 do 31.12.2018 so LAS-i prejeli v okviru pristopa CLLD,  podukrep 19.3 Priprava in izvajanje dejavnosti sodelovanja LAS.

Cilji projekta:

  1. povečati osveščenost otrok in njihovih staršev glede pomena lokalno pridelane hrane,
  2. povečati usposobljenost ponudnikov za uspešnejši nastop na trgu,
  3. povečati prepoznavnost lokalnih ponudnikov in njihove ponudbe,
  4. dvig zavesti ter spreminjanje nakupovalnih navad lokalnega prebivalstva.

Kljub temu, da se zavedanje o pomenu lokalno pridelane hrane v zadnjih letih povečuje, menimo, da še vedno velik del prebivalstva kakovostni hrani iz neposredne bližine ne posveča dovolj pozornosti. Slabo sodelovanje, pomanjkanje organiziranega nastopa na trgu ter slaba prepoznavnost ponudnikov ob vedno hitrejšem tempu življenja usmerja potrošnike v velike trgovske centre. Potrošniki ob tem izgubljajo kompas, katera vrsta hrane je primerna ob katerem letnem času in katero sezonsko hrano lahko kupijo od lokalnih ponudnikov hrane. Lokalne tržnice obiskujejo osveščeni potrošniki, stari v povprečju nad 40 let. Če se bo takšen trend nadaljeval, bo ponudnikov na tržnicah še manj, posledično pa tudi kupcev.

V okviru projekta bomo sodelovali tudi z vrtci in šolami, kjer bomo osveščali otroke in njihove starše o pomenu lokalno pridelane hrane. V projekt je vključeno več vrtcev in šol, kjer bomo izvajali delavnice.

Ponudnike bomo povabili k sodelovanju preko poziva. Izbrali bomo 10 ponudnikov iz vsakega LAS-a, ki bodo aktivno vključeni v izobraževalne module: trženje, prodaja in promocija, oblikovanje zgodbe ponudnika in javno nastopanje. Individualno svetovanje ponudnikom bo prispevalo k pripravi konkretnega akcijskega načrta za posameznega ponudnika. Ob tem bodo imeli ponudniki priložnost izmenjati znanja in izkušnje in se tudi povezati na različnih dogodkih in srečanjih. Oblikovali bomo e-katalog, kjer bodo vpisani kontaktni podatki ponudnikov ter kaj ponujajo.

Prepričani smo, da bomo z usklajenim in celovitim sodelovanjem vključenih LAS-ov in ključnih deležnikov prispevali k izboljšanju pogojev za prodajo lokalno pridelane hrane ter posredno vplivali na dvig lokalne samooskrbe in lokalne ekonomije. Vsak evro, porabljen lokalno, multiplikativno učinkuje na izboljšanje lokalne ekonomije ter vpliva na dvig standarda lokalnega prebivalstva.
Priloge:
MS Office Word 2003
lasbogastvopodezeljajavnipozivpridelovalcijemdrugacejemdomace.doc
107231_lasbogastvopodezeljajavnipozivpridelovalcijemdrugacejemdomace.doc (1,23 MB)
MS Office Word 2003
lasbogasrvopodezeljaprijavnicajemdrugacejemdomace.doc
107231_lasbogasrvopodezeljaprijavnicajemdrugacejemdomace.doc (1,24 MB)
MS Office Word 2003
opismodulov.doc
107231_opismodulov.doc (1,23 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Kidričevo? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!