Logo MojaObčina.si

Kidričevo

DANES
16°C
3°C
JUTRI
16°C
3°C

DVIG USEDLIN NA PODROČU OBČINE KIDRIČEVO IN MAJŠPERK - PREPOVED ZALIVANJA IN POLJENJA BAZENOV

Spoštovani,

na področju občine Kidričevo  in občine Majšperk je  zaradi povečanega zalivanja in polnjenja bazenov prišlo do dviga usedlin v vodovodnih cevovodih in posledično do motne oz. kalne vode. Načrpana količina vode v črpališču je med tednom zelo poskočila. Ustrezno temu se je dvignila hitrost vode v vodovodnih cevovodih. Zaradi hitrejšega toka in sunkovitih odjemov je voda  dvigovala usedline v cevovodih. Pri tem ni prišlo do zunanjega onesnaženja vode.

Pri bazenih počakamo, da se usedline posedejo in jih posesamo z dna bazena.  Če je voda kalna tudi v hišni inštalaciji, jo za kuhanje precedimo skozi filter, ali skozi več slojev gaze, ali več slojev kuhinjske krpe. Če nič od tega nimamo pri roki, vodo natočimo v večjo posodo in počakamo, da se usedline posedejo. Odlijemo in uporabimo zgornji, čisti del vode.

Dvig usedlin je izključno posledica ravnanja uporabnikov vode.

Pitna voda iz JVO v osnovi ni namenjena za polnjenje bazenov in zalivanje.

Komunalno podjetje Ptuj, d.d.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi