Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 18.11.2018

jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem na Kočevskem bo občasno naletaval sneg. Pihal bo vzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja, ki bo čez dan nekoliko oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do 10 °C.
2°C | 10°C
ponedeljek, 19.11.2018
4°C | 8°C
torek, 20.11.2018
5°C | 7°C
sreda, 21.11.2018
1°C | 13°C
četrtek, 22.11.2018
3°C | 12°C
Opozorila
Nedelja, 18.11.2018 ob 8h
V nedeljo dopoldne bodo najmočnejši sunki burje predvsem v Vipavski dolini še presegali hitrost 100 km/h.
2°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij Župnije Kanal 2017 – "Eno je ......


DOGODKI, VERSKE

| |
03.09.2017      21:55
A A

Oratorij Župnije Kanal 2017 – "Eno je potrebno!"


V zadnjem počitniškem tednu, med 21. in 25. avgustom, je bilo v župnišču v Kanalu živahno. Ekipa osemnajstih animatorjev je ob pomoči številnih posameznikov, ustanov in društev pripravila petdnevni oratorij, na katerem je več kot štirideset otrok ob zabavi spoznavalo življenje Friderika Barage pod geslom: »Eno je potrebno!«


Zbrani na zaključku. Foto: Nejc Markič
Zbrani na zaključku. Foto: Nejc Markič
Deli:

Za animatorje se je oratorij začel že mesece prej. Kljub vabljivi reki Soči so voditelji, predvsem Peter Nanut, ki sta mu pri vodenju pomagali Anja Mavrič in Maja Križnič, vztrajno »predelovali« program sestre Rebeke in organizirali oratorijski prostor. Priprave so se stopnjevale in v zadnjih dneh pred »velikim« tednom je od jutra do večera potekalo postavljanje prizorišča, ki je bilo letos nekaj posebnega, pravi labirint ... Sestavljali so ga namreč različni kotički, v katerih so imeli otroci v prostem času možnost ustvarjati, brati, igrati nogomet, se zabavati na trampolinu … Kotički so razveselili otroke že ob njihovem prihodu, in tako so ti lažje prebili led in spoznali nove prijatelje.

Na začetku vsakega oratorijskega dne je g. župnik Aleš Rupnik izvedel molitev v krogu, od koder so se pozneje preselili pod oder, na katerem so potekali bansi (gibalne igre s petjem), jutranja telovadba ali ples, tako so otroke prebudili in pripravili na naporen dan. Letošnje leto so spoznavali življenje častitljivega Friderika Ireneja Barage, ki jim ga je vsak dan v župnijski dvorani predstavil g. Aleš. Zgodbe iz življenja slovenskega škofa in misijonarja so med otroki požele veliko zanimanja, g. župnik pa jih je nadgradil še z odlomki iz evangelija, o katerih so se nato v skupinah pogovorili ter jih obravnavali skozi igro in ustvarjanje. Vsak dan je bil posvečen eni od pomembnih vrednot; hvaležnosti, skromnosti …, ki jih je g. Aleš izpostavil v katehezi. Nove moči so si mladi nabrali z malico, ki ji je sledil bolj sproščen del dneva; organizirane igre. Da bi dogajanje še bolj popestrili, so se v sredo odpravili na krajše romanje do Krstenic, kjer je potekala že tradicionalna vleka štrika, še bolj pa je bil drugačen četrti dan druženja. Četrtkovo dopoldne je bilo mirno in tiho, potekali sta sveta spoved in molitev. Vsi so bili namreč v pričakovanju svete maše ob 15.00, ki je bila čudovit zaključek duhovnega dopoldneva. Igrivo popoldne z nogometnim turnirjem, dramatizacijami odlomkov iz Svetega pisma, zabavnim večerom na odru in picamiiii pa je bilo še ena od novosti. Prav tako so imeli otroci prvič možnost prespati po nočnem kinu, kar animatorjem ni povzročalo težav, saj je vse naporen dan dodobra izmučil. Ob koncu dneva so se v kapeli skupaj zahvalili za čudovit dan.

Dogajanje je bilo pestro, zato je vse dejavnosti težko našteti. Tu so bile še delavnice, novi so bili izdelovanje makete totema pod vodstvom Kristine Stegel, biološka, pritrkovalska …, vsak dan so se otroci naučili nove pesmi. Zagotovo pa nihče ne bo pozabil velikega zaključka. Po blagoslovu je v petek namreč na župnijski vrt zavila cisterna PGD Kanal. Sledila je ura vodnih užitkov, ki jih je popestril še tobogan.

 

Pa še nekaj vtisov otrok z oratorija:

»Animatorji so se zelo potrudili in dobro pripravili. Bili so zelo prijazni.« (Matevž)

»Na oratoriju je bilo najboljše spanje v vrečah.« (Johana)

»Najboljši oratorij do zdaj!« (Matija)

»Super malice in odlična kosila, najboljši kotiček pa je bil nogometni. Veselim se naslednjega leta, ko bom postal pripravnik za animatorja.« (Anže)

»Na letošnjem oraratoriju smo se zelo zabavali zaradi marljivih animatorjev in ustrežljivega župnika Aleša. Animatorji so se letos zares potrudili s kotički, novimi bansi ter zabavnim večerom. (Aljaž)

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 57
Izšla: 02.11.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.2018 | Šport
Kadetinje - 4. krog kvalifikacij
18.11.2018 | Ostalo
Zimski abonma - 2. predstava
20.11.201 | Ostalo
Balinarski turnir
20.11.201 | Ostalo
Risanje na prodne kamne
18.11.2018 | Šport
Kadetinje - 4. krog kvalifikacij
18.11.2018 | Ostalo
Zimski abonma - 2. predstava
20.11.201 | Ostalo
Balinarski turnir
20.11.201 | Ostalo
Risanje na prodne kamne
22.11.2018 | Ostalo
Muzikal O, mama moja!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.