Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

pretežno jasno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
5°C | 14°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 12°C
ponedeljek, 20.11.2017
-2°C | 13°C
torek, 21.11.2017
3°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

Rekordni skoki


ŠPORT, TURIZEM

| |
15.08.2012      15:59
A A

Rekordni skoki


Več kot tri tisoč obiskovalcev, petnajst pogumnih skakalcev s 17-ih metrov v treh disciplinah in sedem tekmovalcev s skakalnice v kategoriji od 10 do 17 let, so podatki, ki dokazujejo, da so letošnji skoki z mosta, ki jih je Turistično društvo Kanal organiziralo v nedeljo, 12. avgusta, več kot uspešni.


Jan Vončina, zmagovalec v figurativnih skokih. Foto: Toni Dugorepec.
Jan Vončina, zmagovalec v figurativnih skokih. Foto: Toni Dugorepec.
Deli:

V Kanalu je bilo živahno že dopoldne. Številne obiskovalce sta najprej privabila dobro obiskana in predvsem s pestro ponudbo založena boljši sejem in tržnica. Gneča je bila tudi okrog starodobnih avtomobilov in motorjev, ki so bili na ogled na ploščadi pred občinsko stavbo. V Fontani in v Gostišču Križnič skorajda ni bilo praznega mesta. 

 

Pravi živžav je bil od jutra tudi ob Soči. Številni obiskovalci so dokaj toplo vodo izkoristili za plavanje, nekateri so skakali s skakalnic, dva ali trije pa so skočili tudi z mostu. Nekaj mladincev se je udeležilo tudi delavnice skakanja v vodo.


Po petnajsti uri se je na skalah ob Soči trlo ljudi, fotografi in televizijski snemalci so bili na svojih mestih, strokovna komisija za skoke pa tudi. Potem ko je zbrane pozdravil župan Andrej Maffi, je na most prišlo 14 tekmovalcev in ena tekmovalka. Kot običajno, so v Sočo vrgli rdeč nagelj in tako odprli skoke. Za varnost in „mehčanje“ vode so bili zadolženi trije potapljači, voditelj prireditve Ervin Čurlič, ki je ves čas skrbel tudi za dobro vzdušje, pa je najprej napovedal revijo skokov s skakalnic, visokih 1,5 in 4,5 metra, za tekmovalce od 10 do 17 let. Med njimi je bila tudi mlada skakalka, Kristina Rus, zmagal pa je Martin Krašovec.

 

Ob šestnajstih so bili na vrsti skoki z mosta. 14 skakalcev in ena skakalka so se s 17-ih metrov pomerili v treh kategorijah: skokih na noge, skokih na glavo – lastovka in figurativnih skokih. V skokih na noge je med devetimi tekmovalci zmagal Gabriele Auber iz Trsta, vnuk Pina Auberja, večkratnega zmagovalca kanalskih skokov, drugi je bil najmlajši tekmovalec, trinajstletni Jernej Rus iz Kamnika pod Krimom, tretji je bil domačin Dalibor Tomić, četrta pa edina skakalka z mostu Diana Rupnik. V lastovki oziroma skokih na glavo je bil nepremagljiv Borko Miladinović iz Užic, drugo mesto je zasedel Idrijčan Jan Vončina, tretje pa Jeseničan Jernej Klinar. V najtežji kategorji, figuralnih skokih, je bil vrstni red naslednji: prvi Jan Vončina, drugi Aleš Karničnik, tretji Borko Miladinović in četrti Jernej Klinar. Po prvi seriji je eden od tekmovalcev iz kategorije skoki na noge opustil tekmovanje. Med prvo in drugo serijo skokov pa je za vzdihe začudenja tritisočglave množice na bregovih Soče poskrbel akrobatski letalec Benjamin Ličer.


Predsednica Turističnega društva Vanja Cotič poudarja, da so skoki z mosta letos rekordni. Obiskovalcev in tekmovalcev je bilo bistveno več kot lansko leto in letos se jim je po dolgem času pridružila tudi skakalka.

 

Tekmovalka Diana Rupnik iz Logatca je prvič skočila z višine 17-ih metrov. Skokov tudi sicer ne trenira, je pa učiteljica smučanja. O svoji prvi izkušnji skakanja s kanalskega mostu, ki ji je bila zelo všeč in jo bo drugo leto najverjetneje ponovila, pa pravi, da je „malo odvisna od adrenalina“.

 

Posebno mesto si zasluži trinajstletni Jernej Rus iz Kamnika pod Krimom, ki je bil drugi najboljši v skokih na noge. Povedal nam je, da ga ni bilo prav nič strah, saj je z desetmetrske skakalnice skakal že na Rtu Kamenjaku. Na skoke z mosta v Kanalu pa se je pripravljal v bližnjem jezeru, kjer imajo petmetrsko skakalnico. Sicer pa sta skakalca tudi Jernejeva brat in sestra: Roman je tekmoval v kategoriji skokov z mosta na noge, Kristina pa v kategoriji od 10 do 17 let.

 

Stalni gost kanalskih skokov je Borko Miladinović, profesor telesne vzgoje iz Užic. Na vprašanje, kakšni so bili letošnji skoki je odgovoril, da so bili odlični: „Tu je res pravi užitek skakati s prijatelji in z novimi skakalci. Zelo rad pridem v Kanal. Domačini so zelo pozorni in vedno pripravijo lep sprejem in dobre pogoje za skoke.“

 

Veliko zaslug za promocijo skokov z mosta ima Jernej Klinar, ki je skupaj z Alešem Karničnikom tudi letos vodil delavnico za mlade skakalce. Sam pravi, da je vsako leto „skakati v Kanalu najlepše v Sloveniji. Tu je vse, od dobrega ambienta, do družbe in lepega sprejema skakalcev.“ Na vprašanje, ali bi se ta šport pri nas lahko bolj razvil tudi na račun kanalskih skokov z mosta, pa je odgovoril: „Skakalcev je nekoliko več. Vendar je tu višina – 17 metrov – zelo velika, zato ni mogoče kar tako skakati z mostu.“ Na skoke se je seveda potrebno pripraviti, sicer lahko pride tudi do hudih poškodb.

 

Po skokih se je najpomembnejša turistična prireditev v naši občini nadaljevala na igrišču pri kanalski osnovni šoli, kjer so najprej uradno razglasili rezultate in podelili nagrade, nato pa izbrali že šesto najlepše dekle Soče. Naslov Miss Soče 2012 je dobila Veronica Zoratti iz Vidma. Tudi prva spremljevalka, Laura Menotti, je Italijanka, druga spremljevalka pa je Sara Savnik iz Ajdovščine. Izbor je vodil Gianni Rijavec, ki je tudi letos zapel v duetu z italijansko pevko Zuleiko.

 

 

 

 

 

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 53
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.11.201 | Ostalo
Tržni dan
18.11.201 | Ostalo
Balinarski turnir
18.11.2017 | Ostalo
Odbojkarska tekma
18.11.2017 | Ostalo
Predstava "Žalujoča družina"
23.11.2017 | Ostalo
Razstava "Avtor meseca"
25.11.201 | Ostalo
Tržni dan
25.11.2017 | Ostalo
Spominska slovesnost
25.11.2017 | Ostalo
Revija pevskih zborov in vokalne skupine
25.11.2017 | Ostalo
2. Štokolofest
25.11.2017 | Ostalo
Praznovanje KS in revijo pevskih zborov
26.11.201 | Ostalo
Izlet v neznano
26.11.2017 | Ostalo
Zimski abonma - 2. predstava
18.11.201 | Ostalo
Tržni dan
18.11.201 | Ostalo
Balinarski turnir
18.11.2017 | Ostalo
Odbojkarska tekma
18.11.2017 | Ostalo
Predstava "Žalujoča družina"
21.11.201 | Ostalo
Praznično zavezovanje šalov

Bodite prvi pri oddaji mnenja.