Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno, proti jutru lahko v severovzhodni Sloveniji pade kakšna kaplja dežja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 1, ob morju okoli 3 °C.
-2°C | 13°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 12°C
četrtek, 25.01.2018
1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
6°C | 11°C
sobota, 27.01.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Kanalski odbojkarji na vrhu prvenstvene ......


ŠPORT

| |
18.12.2013      10:27
A A

Kanalski odbojkarji na vrhu prvenstvene lestvice


Po težkem razporedu tekem v zadnjih mesecih in poškodbi prvega blokerja Daneta Mijatoviča, ki bo zaradi zloma kosti v desnem stopalu, odstoten še vsaj dva meseca je morda malokdo pričakoval, da bodo kanalski odbojkarji zasedali sam vrh prvenstvene lestvice.


Veselje ob zamgi nad ekipo Go Volley. Foto: Borut Jurca
Veselje ob zamgi nad ekipo Go Volley. Foto: Borut Jurca
Deli:

Odbojkarji prve ekipe navdušujejo s svojo igro kljub temu, da so bile napovedi ob začetku sezone malo drugačne. Odbojkarske tekme so še kako nepredvidljive ampak z disciplinirano igro in borbenostjo se lahko zoperstaviš marsikateremu nasprotniku in to kanalski odbojkarji iz tekme v tekmo tudi dokazujejo.

 

Eden od ciljev v novi sezoni je že realiziran. Na drugi tekmi 1/4 finala pokala Slovenije so Kanalci premagali sosede iz Nove Gorice ekipo Go Volley in si tako prislužili vstopnico na polfinale pokala, kjer bo njihov tekmec na zaključnem turnirju ekipa Maribora.

 

Dejan Čabarkapa, kapetan Salonita je po tekmi, ki so jo domačini dobili s 3:0 in nato osvojili še zlati niz povedal: “Posebej bi pohvalil najmlajše, Marušiča in Okrogliča. Kolektivno smo prišli do rezultata in verjeli smo, daje preobrat mogoč. Nenazadnje je prodor na zaključni turnir slovenskega pokala bil cilj sezone.”

Pred vedno bolj polno kanalsko dvorano in pred sveže nastalo navijaško skupino so na tekmi 11. kroga padli tudi Kamničani. Domači odbojkarji so jih premagali 3:0 in tudi po dokazali, da ji po zmagi nad Novogoričani niso pošle moči in želja izjemnih odbojkarskih predstavah.

 

"Za nas je najbolj pomembno, da smo nadaljevali zmagovito serijo. Po uspehu v pokalu, v katerem smo se uvrstili na zaključni turnir, potem ko smo izničili prednost Go Volleyja, smo ostali na trdnih tleh. Igralci so se dobro zavedali, da lahko do uspehov pridemo le s homogenostjo in borbenostjo. Res smo lahko ponosni." se je povedal direktorju kanalskega moštva Miloš Grilanc.

 

Jure Okroglič, nedvomno eden boljših igralcev na obeh derbijih tako proti Go Volley in Calcitu za Primorske novice povedal: ”Morda kdo misli, da smo presegli sami sebe, a ni tako. Dobro treniramo in zadnje čase tudi dobro igramo. To je potrdila tudi današnja tekma. V vseh elementih smo igrali solidno, kar so s podporo zaznali tudi navijači. Upam, da bomo tako tudi nadaljevali.”

 

Medtem ko imata prva ekipa OK Salonit Anhovo - Kanal za seboj že tedne trdega dela, so s tekmami pričeli tudi ostale klubske selekcije.V nedeljo 27.10. je v Kanalu potekal 1/4 finalni turnir v mladinskem državnem prvenstvu. Mladi Kanalci so na prvi tekmi premagali ekipo Kostanjevica na Krki z rezultatom 2:0 in nato na drugi tekmi še ekipo Go Volley z rezultatom 2:1. Mladinska ekipa Salonita Anhovo se je tako kot prva uvrstila na 1/2 finalni turnir in upamo, da se bo z zmago proti ekipi Žirovnice le uvrstila še v finale.

 

V nedeljo, 10. novembra,  je bil na sporedu drugi krog kvalifikacij v kadetskem DP. Kanalci nastopajo v skupini D in so v Logatcu zabeležili dve lepi zmagi. Na prvi tekmi so ugnali domačine ekipo iz BenQuick Logatec z rezultatom 0:2 in nato še ekipo Astec triglav z rezultatom 2:1. Kadetska ekipa OK Salonit Anhovo - Kanal še ne pozna poraza in čvrsto zaseda prvo mesto v skupini D kadetskega državnega prvenstva.

 

Kanalski odbojkarji so po prvem delu sezone pokazali pravo kvaliteto ekipe in če le ne bo večjih težav s poškodbami in da nivo igre ne bo padel, opaziti je, da je ekipa trenutno v vzponu, lahko pričakujemo visoko uvrstitev v državnem prvenstvu. Že naslednji pokazatelj, kako je v resnici močna ekipa, bo zaključni turnir pokala Slovenije. V februarju pa se bodo začeli boji v modri skupini, kjer bo nedvomno svoje mesto našla tudi kanalska ekipa. Kako bo mlada ekipa Salonita zdržala nivo modrih tekem, bo pokazal le čas.

 

Vsekakor pa bo svoj delež prinesla tudi na novoustanovljena navijaška skupina, ki že nekaj tekem odlično in glasno skrbi za podporo domači ekipi. Pogled na tribune je tudi v letošnji sezoni očesu bolj prijazen. Ljubiteljev in ljubiteljic odbojke je iz tekme v tekmo več, kar igralci nedvomno to zelo cenijo. Seveda se pravi odbojkarski boji šele začenjajo in se z vsakim vzponom morda hitro pritihotapijo takšni in drugačni Murphyjevi zakoni. Če bo Kanal in tudi okolica dihala z igralci se za še eno dobro sezono ni bati.   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 54
Izšla: 21.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.