Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Ponoči bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 20 stopinj Celzija.
18°C | 27°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 27°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 19h
V sredo popoldne in zvečer bodo že lahko nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo krajevni nalivi in močnejši sunki vetra, ni izključen pojav toče.
18°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Ostalo

60 let trgovine s tekstilnim blagom v Kanalu


OSTALO

| |
25.03.2013      8:00
A A

60 let trgovine s tekstilnim blagom v Kanalu


Trgovina s tekstilom v Kanalu, v kateri že pol stoletja domuje Manufaktura, praznuje letos 60 let. Prve kupce je sprejela 7. aprila 1953. Prodajalna je bila takrat del trgovskega podjetja "Daj - dam" iz Anhovega.


Modni domek Kanal. Foto: Manufaktura
Modni domek Kanal. Foto: Manufaktura
Deli:

Tekst: Manufaktura 

 

V obdobju do konca 50-ih let prejšnjega stoletja so bile trgovine s tekstilom priključene različnim podjetjem, ki so poslovala z mešanim blagom. V takšnih podjetjih, usmerjenih predvsem v trgovino z živili in gostinstvo, je bila trgovina s tekstilom precej zapostavljena.

 

Okrajni ljudski odbor – Gorica, Tajništvo za gospodarstvo, je 10. aprila 1953 odločil, da se v register prodajaln in poslovalnic trgovskih podjetij - na naslovu Kanal št. 29 - vpiše obrat »Dam – daj Tekstil«: trgovina s tekstilnim blagom in tekstilno galanterijo  na drobno. Prodajalna oziroma poslovalnica je vrata odprla  7. aprila 1953, pripadala pa je Trgovskemu podjetju »Dam – daj« iz Anhovega.

 

Da bi zaustavili životarjenje tekstilnih trgovin, je prišlo do pobude, da bi vse trgovine tekstilne stroke v takratni občini Nova Gorica združili v specializirano trgovsko podjetje za prodajo tekstilnega blaga. Tako se je 28. novembra 1961 rodilo Trgovsko podjetje Manufaktura, ki je začelo poslovati 1. januarja 1962. Novo specializirano podjetje za prodajo tekstilnega blaga je nastalo iz samostojne trgovine Manufaktura Šempeter, ki se ji je priključilo še 7 trgovin, ki so se odcepile od podjetij z mešanim blagom Potrošnja, Goriška, Dam – daj in Izbira. Med njimi je bila tudi prodajalna »Dam – daj Tekstil« iz Kanala, ki je postala Poslovalnica št. 8 - Manufaktura Kanal.

 

V sklopu praznovanja 50-letnice Manufakture, ki jo je ta družba obeležila v lanskem letu, je tudi Manufaktura Kanal doživela korenito prenovo. Trgovina je poleg nove zunanje podobe, skladno z novo celostno podobo družbe Manufakture, dobila tudi novo ime – Modni domek Kanal.

 

Ker bi tekstilna trgovina v Kanalu brez požrtvovalnih in ustrežljivih zaposlenih zagotovo zamrla, izrekamo zahvalo vsem, ki so se v teh letih trudili po svojih najboljših močeh. To so: Anica Stanič, Vera Doljak (pokojna), Danica Mačus, Pavel Markič, Ida Bavdaž, Jožica Ipavec, Nada Lipičar, Antonija Korenjak, Mirica Pojavnik, Pavlina Levpušček, Slavica Bensa, Lučana Hvalič, Zvonka Drašček, Biserka Dugar, Jožica Erzetič in Danila Kos.

 

Posebna zahvala gre tudi vam, našim zvestim strankam, ki v naši in vaši trgovini v Kanalu nakupujete že 60 let. V ta namen smo za vas pripravili »nagrajevanje nakupov« v mesecu aprilu. 

Modni domek v Kanalu je od ponedeljka do petka odprt od 8h do 18h, ob sobotah pa nas lahko obiščete med 8. in 12. uro. Zaprti smo le ob nedeljah in praznikih.

 

Sicer pa pri nas lahko najdete artikle različnih blagovnih znamk za vso družino. V naši ponudbi imamo konfekcijo, pletenine, oblačila za prosti čas, perilo, posteljnino, pozamenterijo.

MODNI DOMEK Kanal

spletna stran: WWW.MANUFAKTURA.SI

Naslov: Trg svobode 5, 5213 Kanal

E-pošta: kanal@manufaktura.si

telefon: 05 305 10 59

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.