Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

jasno
Danes bo precej jasno, zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 26 do 31 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
19°C | 28°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Mušje dirke zaznamovali vročina in košarka


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
21.09.2013      10:00
A A

Mušje dirke zaznamovali vročina in košarka


V organizaciji Športno kulturno turističnega društva Levpa so na prvo nedeljo v avgustu pripravili že enajste Mušje dirke.


Dirka za veliki Gran prix Levpa 2013. Foto: Mitja Berlot
Dirka za veliki Gran prix Levpa 2013. Foto: Mitja Berlot
Deli:

Tekst: Urška Testen

 

Prvo dirko so v Levpi organizirali že leta 1978. Ideja je izšla iz želje po pripravi zanimive in zabavne prireditve, ki so jo povezali z dejstvom, da so v teh krajih že od nekdaj kot pomoč na kmetiji uporabljali tudi osle. Po več kot dveh desetletjih premora so dirke v novem tisočletju ponovno obudili.

 

Po pravilih bi morali našo prireditev pripraviti v  nedeljo po Mariji Snežni, a usklajevanje z nastopajočimi nas je letos stalo prireditve teden prej,” je povedal predsednik društva Aleksander Štrukelj in dodal, da je bilo zaradi velike vročine na ta dan manj obiskovalcev kot prejšnja leta.

 

Kljub temu je prireditev uspela v vseh pogledih, saj se je levpski Gran prix na Goriškem že dobro prijel. Tudi letos je bilo poskrbljeno za pester izbor nastopajočih. Otvoritveni nastop sta opravila harmonikaša Rok in Boštjan, sledila je uvodna predstavitev predsednika društva z osloma, vpreženima v starinsko karamato, ki jo je za vsakdanja opravila z osli uporabljal že njegov nono. Z vprego se je nato pred gledalce popeljal  še Jože Koradin iz Ravnice, nadaljevali pa so s kvalifikacijsko mušjo dirko, v kateri je sodelovalo devet oslov z dvanajstimi tekmovalci. Vmes sta za pravo atrakcijo poskrbela letalska zanesenjaka Nik Oblak iz Lok in Tomaž Bavdaž iz Deskel, glasbeni del pa je prispeval raper Tomos iz Plav. Mušja dirka za finale, ki je sledila, je prinesla zmago tekmovalcu iz Vipavske doline. Kot se za pravo dirko spodobi, je svojo navijaško predstavo pripravila domačinka Petra Skrt, v duhu letošnjega leta pa so nadaljevali s košarkarsko tekmo z osli, v kateri je med desetimi ekipami zmagala domača Levpa.

 

Večerni del praznovanja se je s prireditvenega prostora v Bizjakih preselil v Športni park v Levpi, kjer se je število obiskovalcev še podvojilo. Veliko zanimanje je požela tombola s privlačnimi dobitki, ne gre zanemariti dobrot, ki so jih pripravile članice aktiva kmečkih žena ter pridni kuharji domače jote, frtalje, žgancev z ocvirki in kislim mlekom. Za pravo vzdušje za ples in zabavo pa je poskrbela skupina Akordi.

 

Predsednik društva se je ob tej priložnosti zahvalil sodelavcem, članom društva, ki so pomagali pri pripravi prireditve. “Pri urejanju  prostora in na dan prireditve je sodelovalo okrog 60 članov. S tako delavno ekipo bomo tudi  v prihodnjem letu  še pripravili katero od prireditev, ena prvih bo pohod Kje so tiste stezice v maju,” je zaključil.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Kanal ob Soči!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Lokalni časopis Most
Številka: 51
Izšla: 16.03.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.06.2017 | Ostalo
Spominski obhod lokacij občine
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik
26.06.2017 | Ostalo
Spominski obhod lokacij občine
30.06.2017 | Ostalo
Malonogometni turnir 3+1
01.07.201 | Ostalo
Tržni dan
02.07.201 | Ostalo
Ribiški praznik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.